اقتصادی

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

محتوای این مطلب پنهان

«مصوبّه‌ای برای کنترل نوسانات بازار ارز»، «اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس»، «شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس»، «جزئیاتی از تعاملات خارجی ایران در حوزه نفت و گاز»، «دومین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و یک کشور آسیایی» و «ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های جدید در یک حوزه جنجالی» از مهم‌ترین اخبار منتشر شده در شامگاه ۱۹ اردیبهشت بود.

به گزارش نازک نارنجی، شامگاه نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ خبرنگاران نازک نارنجی به تهیه اخباری در حوزه‌های مختلف پرداختند که در ادامه به مرور گزیده‌ای از آنها می‌پردازیم:

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی برای کنترل نوسانات بازار ارز تمدید شد

سیاسی-  در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، اعضای این شورا با تمدید مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی برای کنترل نوسانات بازار ارز موافقت کردند. موافقت با تمدید تبصره مصوبه قانونی تأمین مالی منابع مربوط به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان از محل واگذاری سهام دولت در شرکت توسعه نیشکر از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وعده کاندیداهای مرحله دوم یک جریان سیاسی درباره ساختار و مدیریت مجلس آینده

سیاسی- کاندیداهای مرحله دوم ائتلاف انتخاباتی امناء (ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که در صورت ورود به مجلس تلاش خواهند کرد تا شعار تغییر به نفع مردم را جامه عمل بپوشانند و برای اصلاح وضعیت اقتصادی و فرهنگی، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

سرپرست سازمان ملی سنجش منصوب شد

دانشگاه- عبدالرسول پورعباس طی حکمی از سوی سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور به عنوان سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور منصوب شد.

برنامه وزارت علوم برای طرح امریه دکتری استعدادهای درخشان

دانشگاه- محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین تجلیل از برگزیدگان دوره‌های بیست و هفتمین و بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، از طرح امریه دکتری برای استعدادها خبر داد و اظهار کرد: در این طرح پژوهش‌های دکتری استعدادهای درخشان برای نیروهای مسلح به عنوان خدمت سربازی لحاظ می‌شود.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

جزئیاتی از همکاری ایران و روسیه در حوزه نفت و گاز

اقتصادی- محمدصادق جوکار رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری درباره جزئیات تفاهم‌نامه و همکاری ایران با روسیه در حوزه نفت و گاز، با تاکید بر اینکه قرار است روی دو موضوع همکاری صورت بگیرد، اظهار کرد: روس‌ها به دنبال بدست آوردن فناوری و تجارب ایران در حوزه حمل و نقل هستند و ایران نیز به دنبال دیجیتال کردن شبکه خطوط گاز است که روی این دو موضوع در حال کار هستیم. روسیه به دنبال بهره‌گیری از تجارب ایران در صنعت گاز است. همچنین در بخش‌های پتروشیمی نیز مذاکراتی برای تبادل تجربه صورت گرفته است.

تولید روزانه بنزین پالایشگاه آبادان به ۱۷ میلیون لیتر رسید

اقتصادی- حکیم قیم مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری اعلام کرد: در حوزه تولید بنزین تلاش کردیم با افزایش ۴ میلیون لیتری تولید در سال ۱۴۰۲ و با طرح‌های ابتکاری در سال ۱۴۰۳، ۲ میلیون لیتر دیگر به تولید بنزین خود اضافه کنیم و تولید روزانه بنزین را به ۱۷ میلیون لیتر برسانیم.

افزایش ۱۴ درصدی صادرات صنایع غذایی ایران

اقتصادی- ابوالحسن خلیلی رئیس کمیسیون صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به آمار و ارقام موجود، میزان صادرات بخش صنایع غذایی در سال ۱۴۰۲ را یک میلیارد و ۸۱۱ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال ۱۴۰۱ که برابر با یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون دلار بوده، حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است؛ همچنین صادرات صنایع غذایی جهان در سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد دلار اعلام شده و نسبت صادرات صنایع غذایی ایران در این سال در مقایسه با صادرات صنایع غذایی در جهان، ۰.۳ درصد بوده است.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

دومین دور رایزنی‌های ایران و تاجیکستان در تهران

جهان- دومین دور رایزنی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به ریاست مشترک علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرخ شریف زاده معاون وزیر امورخارجه تاجیکستان در تهران برگزار شد؛ در این نشست باقری با اشاره به اهمیت و اولویت سیاست همسایگی در روابط خارجی ایران، تقویت همکاری‌ با کشور هم‌کیش هم‌زبان، تاجیکستان را از مصادیق مهم اجرای سیاست همسایگی دانست.

وی همچنین با اشاره به تهدیدات امنیتی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، تاکید کرد: ایجاد ناامنی  و حمایت از جریان‌های افراطی و تروریستی در منطقه یک واقعیت است که با حمایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی شکل گرفته است.

تاکید پوتین بر تاثیرگذاری اوراسیا در مواجهه با تحریم‌ها

جهان- ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در مسکو برگزار شد با بیان اینکه «برداشتن موانع باعث افزایش آزادی جا به جایی کالاها در این اتحادیه شده است»، اظهار کرد: اتحادیه اوراسیا تاثیر خود را در مواجهه با چالش‌های جدید ازجمله سیاست‌های تحریمی برخی از کشورها و از بین رفتن بسیاری از ستون‌های اساسی دادوستد بین‌المللی نشان داده است؛ همچنین اتحادیه اقتصادی اوراسیا تلاش‌های مضاعفی در راستای تقویت استقلال فناورانه کشورهای عضو و ترویج همکاری‌های صنعتی انجام می‌دهد.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

انرژی هسته‌ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است

استان‌ها- محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین‌المللی ‌علوم و فنون هسته‌ای که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد،  محور اساسی پرچمداری برای پیشوایی را فناوری‌های قدرت ساز و ثروت ساز مانند انرژی هسته‌ای دانست و اظهار کرد: این گونه فناوری‌هایی است که آقایی و سروری می‌آورد. ذخایر زیرزمینی در یک دوره‌ای، در عصر گذشته می‌توانستند قدرت ساز باشد، اما امروز قدرت در این عناصر تعریف شده و برای دستیابی به آن‌ها از تمام ابزارها استفاده می‌شود.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

ابلاغ دستورالعملی برای جلوگیری از حاشیه‌های غیرمتعارف فوتبال

ورزشی- مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نامه ای به روسای کمیته های انضباطی، اخلاق و استیناف دستورالعمل پیشنهادی سازمان لیگ کشور درباره جلوگیری از حاشیه های غیرمتعارف را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است: صدور اعلامیه، بیانیه، اطلاعیه و مصاحبه‌های غیرفنی و خارج از حوزه مسئولیت مقامات و ارکان رسمی باشگاه‌ها و اشخاص مرتبط با آنان در کلیه لیگ‌های کشور، قبل از مسابقه، حین مسابقه، پس از مسابقه، داخل یا خارج ورزشگاه که برخلاف مقررات جاری صورت پذیرد، تخلف محسوب می‌شود.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

درخواست رئیس پلیس پایتخت از ماموران طرح نور/ سعه صدر داشته باشید

اجتماعی- سردار عباسعلی محمدیان رئیس پلیس پایتخت در جلسه هدایت سیاسی که با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فراجا و جمعی از فرماندهان و کارکنان ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، طرح نور را شاه‌بیت ماموریت‌های پلیس توصیف کرد و به ماموران و کارکنان حاضر در این طرح توصیه کرد که سعه صدر خود را بالا برده و تلاش کنند که بهتر از قبل ماموریت خود را به انجام برسانند.

بازداشت کلاهبرداری که مدعی نفوذ در سفارت‌خانه‌ها بود

اجتماعی- سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت فردی که با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بود، خبر داد و گفت: به دنبال وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حاکی از آن بود که یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها از شهروندان در تهران، مشهد و کرج مبلغ ۲۲ میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است. در نهایت نیز با پیگیری سرنخ‌های موجودُ مخفیگاه فرد موردنظر در خیابان پاسداران تهران شناسایی شد و او طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل گردید.

شاه‌بیت مأموریت‌های پلیس/ ممنوعیت‌های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تأسیس

پایان اشغالگری، تنها راه برقراری صلح و امنیت در منطقه است

فرهنگ و هنر- حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی عراق که با حضور علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی برگزار شد، پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و اقدامات ظالمانه این رژیم علیه ملت فلسطین را تنها راه برقراری صلح و امنیت در منطقه دانست و بر ضرورت تلاش علما برای متحد کردن امت اسلامی به منظور مقابله با دشمن صهیونیستی در یک صف واحد تأکید کرد.

ویژه برنامه‌های تلویزیون در دهه کرامت اعلام شد

فرهنگ و هنر-  همزمان با آغاز دهه کرامت شبکه‌های سیما ویژه برنامه‌هایی را به‌مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و ولادت امام رضا(ع) آماده پخش کرده‌اند و تلویزیون در دهه کرامت از جمعه، ۲۱ اردیبهشت تا دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت با برقراری ارتباط زنده با آستان ملکوتی امام رضا(ع)، پخش مستند، میان برنامه‌های مناسبتی با دهه کرامت و پوشش و پخش مجالس مولودی خوانی برنامه هایش را روی آنتن می برد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا