استان ها

برگزاری یادواره سرلشگر خلبان «شهید شیرودی» در کرمانشاه

نازک نارنجی/کرمانشاه یادواره سرلشگر خلبان شهید علی‌اکبر شیرودی در محل یادمان این شهید والامقام در روستای زرین جوب شهرستان سرپلذهاب کرمانشاه برگزار شد.

امیرسلیمان طاهری فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور، عصر امروز (۱۹ اردیبهشت)، در این مراسم از جهاد تبیین به عنوان یکی از ضروریات امروز جامعه یاد کرد و افزود: جهاد تبیین به تعبیر رهبری یک فرضیه واجب فوری است که همه باید به آن بپردازیم.

وی اضافه کرد: اگر واقعیت‌ها را در قالب جهاد تبیین به نسل جوان منتقل نکنیم، دشمنان رخدادها را وارونه جلوه خواهند داد.

طاهری با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا مصداق بارز جهاد تبیین است، اظهار کرد: شهدا نیازی به برگزاری مراسم بزرگداشت ندارند و این ما هستیم که باید با برگزاری این نوع مراسم‌ها جهاد تبیین کرده و جوانان و آیندگان را با از خودگذشتگی و رشادت شهدا آشنا کنیم.

وی ادامه داد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با دست خالی در برابر رژیم بعث عراق ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور ما به بیگانگان واگذار شود، لذا باید نسل جوان و آیندگان را در جریان رشادت‌های این عزیزان بگذاریم.

وی در ادامه از شهید شیرودی به عنوان یکی از شهدای شاخص کشور یاد کرد و افزود: شهید شیرودی افتخارات بزرگی برای کشور به ارمغان آورد. 

وی افزود: شهید شیرودی هم در سال‌های قبل از انقلاب و هم بعد از آن و به طور خاص در دوران دفاع مقدس پای کار بوده و شجاعانه از انقلاب و کشور دفاع می‌کرد.

شهید شیرودی، هشتم اردیبهشت ۱۳۶۰ در منطقه بازی دراز استان کرمانشاه به شهادت رسید.

انتهای پیام 
 

دکمه بازگشت به بالا