استان ها

ممانعت از حضور عضو شورای‌شهر در منطقه ۱۷/ شربیانی: این اتفاق رسوایی تاریخی است

در جلسه علنی امروز مطرح شد؛

ممانعت از حضور عضو شورای‌شهر در منطقه ۱۷  شربیانی: این اتفاق رسوایی تاریخی است

عضو شورای شهر تهران گفت: روز گذشته از حضور بنده در شهرداری منطقه ۱۷ ممانعت شد و این به عنوان یک رسوایی تاریخی در تهران ثبت خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جعفر شربیانی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در دویست و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در سه سال گذشته و در قالب نمایندگی مردم تهران، ری و شمیرانات تلاش کرده‌ام پیگیر کار مردم در حوزه‌های مختلف شهری باشم، گفت: با توجه به حساسیت‌های حوزه معماری و شهرسازی برخی از مردم از موضوعات در این حوزه بی‌اطلاع هستند و همین امر در برخی از مواقع باعث ایجاد رانت و فساد شده است و بنده تصمیم گرفتم در دوره نمایندگی خود در قالب یک چالش، یک راه‌حل، مشکلات مردم را حل و فصل کنم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: در 30 ماه گذشته تلاش و مبنای بنده عمل به قانون بوده و در قالب آن تلاش کردم که وظیفه نمایندگی خود را اجام بدهم و یکی از اساسی‌ترین دلایل بنده در ارتباط با پیگیری کار مردم و حضور در میان آنها بر اساس منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با حضور در بین مردم بوده است و در طی 52 جلسه که در 3 سال گذشته در مناطق مختلف داشتیم، این موضوع را مبنای کاری خود قرار داده‌ام.

شربیانی به اتفاقی که روز گذشته در منطقه 17 رخ داد پرداخت و ادامه داد: هفدهم اردیبهشت‌ماه، برای دیداری صمیمانه با مردم انقلابی منطقه 17 به این منطقه رفتم، پیش از این، برای هماهنگی و حضور در این دیدار، مانند 51 مورد قبلی در مناطق دیگر، مکاتبات رسمی و اداری انجام شده بود و تمام مرسومات و پروتکل‌های لازم در نظر گرفته شد. چهارشنبه هفته پیش با دفتر بنده تماس گرفتند و عنوان کردند که شهردار منطقه در روز هفدهم اردیبهشت‌ماه (روز گذشته) به دلیل مرخصی حضور ندارد، اما با توجه به اینکه قبلا نیز یک بار دیگر این اتفاق افتاده بود و با توجه به ذهنیتی که برای بنده به وجود آمد مبنی بر اینکه در جلسه قبلی شورای شهر تهران حواشی ایجاد شد تصمیم به حضور در منطقه 17 علیرغم عدم حضور شهردار منطقه گرفتم.

وی در توضیح بیشتر تصریح کرد: در این مدت حضورم در شورای شهر تلاشم بر این بوده  که موضوعات را رسانه‌ای نکنم و موضوعات با شهردار تهران و معاونین وی مطرح کنم و باز هم به این اصول پایبند بوده و هستم. در همین ارتباط دو مکالمه قبل از حضورم در شهرداری منطقه 17 با آقای باقری معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران و فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران داشتم که آقای باقری عنوان کرد چیز مهمی نیست و آقای فروزنده نیز عنوان کرد مشکلی برای حضور در منطقه 17 ندارد.

شربیانی ادامه داد: روز گذشته قبل از اینکه بنده به منطقه 17 برسم، دوستان زودتر از من در منطقه حضور یافتند و گفتند که هیچ چیز آماده نیست حتی دسترسی‌های لازم برای حل و فصل مشکلات مردم در سامانه شهرداری فراهم نیست و حتی آقای سیفی؛ شهردار منطقه 17 نیز حضور ندارد. اما بنده علی‌رغم همه این موارد با عنایت به همه این موارد در منطقه حضور پیدا کردم چرا که هدف ما حل و فصل مشکلات مردم است.

وی با اشاره به اتفاق آن را رسوایی تاریخی خواند و ابراز داشت: روز گذشته از حضور بنده در شهرداری منطقه 17 ممانعت شد و این به عنوان یک رسوایی تاریخی در تهران ثبت خواهد شد و طبیعی بود که من از حق مردم کوتاه نیایم و به همین جهت با توجه به ممانعت حضور بنده در ساختمان شهرداری، در باجه نگهبانی شهرداری حضور پیدا کردم و با مردم گفت‌وگو کردم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با طرح این پرسش که مشخص نیست که آقای شهردار تهران چه مبنای فکری را با منتقدان خود در مجموعه شورا دارد، گفت: چنین تفکراتی انحصارطلبانه است.

شربیانی گفت: دوستان ما در شهرداری نباید الان خود را با زمان آقای قالیباف که کارهای بسیاری انجام شده است مقایسه کنند و بنده مجددا تاکید می‌کنم که روز گذشته از حضور بنده در شهرداری ممانعت شد.

وی با اشاره به برخی دیگر از حواشی برای سایر اعضای شورای شهر تهران تصریح کرد: برای برخی دیگر از اعضا از جمله آقای اقراریان و خانم نجفی نیز در این مدت حواشی بسیاری ایجاد شده است و اگر همین سه عضو شورای شهر تهران نبودند و رای نمی‌دادند، آقای زاکانی شهردار تهران نمی‌شد!

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: اینگونه رفتارها باعث ایجاد خوراک برای رسانه‌های بیگانه و ضد انقلابی شده است و شاهدیم که در این مدت برخوردهایی با اعضای شورای شهر تهران صورت گرفته است.

شربیانی با اشاره به هزینه‌های پرتمطراق رسانه‌ شهرداری تهران تصریح کرد: قطعاً ما تحت تاثیر این فضاسازی‌ها قرار نخواهیم گرفت و تلاش خود را برای خدمت به مردم ادامه خواهیم داد.

وی با طرح این پرسش که دلیل اصلی ترس از منتقدین چیست، گفت:‌ سوال دیگری که وجود دارد این است که چرا شهردار تهران ترس از ارائه مسائل شهر تهران دارد و سوالات بسیار دیگری وجود دارد که باید به آن پرداخته شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی‌ها فکر می‌کنند که در شهرداری تهران دستاوردهای تاریخی داشته‌اند، گفت: اما حقیقت چیز دیگری است!

شربیانی گفت: یکی دیگر از موضوعات که به آن انتقاد وارد است انتصابات محفلی، دور همی و بدور از شایستگی است که در این دوره از شهرداری شاهد آن بوده و هستیم و آدم‌های کوتاه‌قد به عنوان مدیران شهرداری انتخاب می‌شوند!

وی افزود: بنده نه از گروه و جناحی هستم بلکه یک کارگرزاده و از جنوب شهر رای آورده‌ام و وظیفه خود می‌دانم که از حق و حقوق مردم دفاع کنم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ضمن انتقاد از روابط عمومی منطقه 17 و تهیه یک فیلم ساختگی و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی گفت: روابط عمومی به دروغ و زمانی که بنده بنا داشتم به سمت نمازخانه بروم یک فیلم کودکانه را گرفته و آن را منتشر کرده البته این مسائل برگرفته از عکس‌های پاچه‌گلی است!

شربیانی ادامه داد: در 5 دوره گذشت از مدیریت شهری تا این حد شورا تحقیر نشده و ما هیچ‌گاه این میزان خفقان را در شورا شاهد نبوده‌ایم و بعدها از دوره ما به عنوان دوره خاص یاد خواهد شد.

وی گفت: بنده در ادامه باز هم بازدیدهای خود را ادامه خواهم داد و در مناطق علی‌رغم ممانعت حضور پیدا خواهم کرد و حتی جلوی درب مناطق برای حل مسائل مردم خواهم نشست و در کمال احترام به قانون وظایف خود را پیگیری خواهم کرد.

دکمه بازگشت به بالا