عمومی

نوسازی و بهسازی فرودگاه شهدای جزیره خارگ پایان یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسین احمدی در گفت‌وگو خبرنگار آنلاین با بیان اینکه فرودگاه شهدای جزیره خارگ یکی از راهبردی‌ترین فرودگاه‌های کشور در حوزه حمل و نقل هوایی بوده و از لحاظ لجستیک نقش مهم و تأثیرگذاری در این جزیره دارد، گفت: در بازدیدهای انجام شده از این فرودگاه، مشکلات و معایب آن بررسی شد که بر مبنای آن عملیات تعمیرات، نوسازی و رفع کمبود تجهیزات این فرودگاه با قید فوریت در دستور کار شرکت پایانه‌های نفتی ایران و عملیات عمومی قرار گرفت.

وی به نقش مهم فرودگاه جزیره خارگ در جابجایی کارکنان صنعت نفت و ساکنین بومی این جزیره اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در شرایط سخت آب و هوایی امکان تردد دریایی وجود ندارد، نقش فرودگاه شهدای جزیره خارگ به‌عنوان مهم‌ترین راه ارتباطی کارکنان صنعت نفت و مردم مستقر در منطقه بسیار حائز اهمیت است.

مدیر عملیات عمومی خارگ با اشاره به فرسودگی ورق‌های بام سالن فرودگاه که در ایام بارندگی موجب نشت آب به داخل آن می‌شد، گفت: نشت آب هم موجب آسیب دیدگی دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی مستقر در سالن و هم نارضایتی بین مسافران می‌شد.

احمدی به رفع ایرادات هشت سال گذشته و بهسازی ساختمان فرودگاه اشاره کرد و افزود: تعویض ورق‌های بام، پنل‌های سقف و اجرای مواد نانو برای آب بندی، اجرای ایزوگام، ایجاد واک وی برای عبور ایمن روی بام در مواقع نیاز و همچنین ارتقا تجهیزات برج مراقبت، دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری از جمله این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به حجم بالای پروازهای روزانه در این فرودگاه تصریح کرد: فرودگاه شهدای خارگ در شرایط نامناسب جوی و دریایی تنها راه تردد به منطقه عملیاتی خارگ بوده که بدون کوچک‌ترین اختلالی در روند خدمت رسانی به مردم و کارکنان توانستیم این پروژه را با مبلغ حدود ۹۰ میلیارد ریال به اتمام برسانیم.

دکمه بازگشت به بالا