ورزشی

معترضان جنگ غزه ساختمان هامیلتون دانشگاه کلمبیا را تصرف کردند/ خاطره جنگ ویتنام زنده شد

معترضان جنگ غزه ساختمان هامیلتون دانشگاه کلمبیا را تصرف کردند  خاطره جنگ ویتنام زنده شد

معترضان جنگ غزه ساختمان هامیلتون، که یکی از مراکز اصلی دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا است را به تصرف خود درآوردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، تصرف سالن هامیلتون پس از آن انجام شد که مدیران دانشگاه کلمبیا صدور احکام تعلیق دانشجویانی که حاضر به برچیدن چادرهای تحصنشان در محوطه دانشگاه نشدند را آغاز کرد.

دانشجویان معترض به مدیریت جنگ غزه دوشنبه شب به وقت محلی چادرهای تحصن خود را به درون ساختمان هامیلتون منتقل کردند.

ساختمان هامیلتون، همان ساختمانی است که دانشجویان دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۶۸ در اعتراض به جنگ ویتنام در آن تحصن کرده بودند.

گروهی که رهبری دانشجویان متحصن در ساختمان هامیلتون را برعهده دارد، نام این ساختمان را به «هند»، دختر شش ساله‌ای که در جریان حملات اسرائیل به غزه کشته شد، تغییر داد.

معترضان هوادار فلسطینی‌ها اعلام کردند تا زمانی که دانشگاه کلمبیا سرمایه مالی خود را از شرکت‌هایی مانند بوئینگ که با ارتش اسرائیل همکاری دارند، بیرون نکشد و همچنین همکاری خود را با مراکز دانشگاهی اسرائیل متوقف نکند، ساختمان همیلتون را ترک نخواهند کرد.

دانشگاه کلمبیا با رد خواسته دانشجویان معترض، صدور احکام تعلیق دانشجویان «خاطی» را آغاز کرد.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا