ورزشی

حسن یزدانی از زیر فشار خارج شد/ تاریخ‌سازی یا ابتلا به سرنوشت دیوید تیلور؟

آفتاب‌‌نیوز :

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا با نتیجه‌ای عجیب و دور از انتظار همراه بود؛ جاییکه دیوید تیلور دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک و نام آشناترین کشتی گیر تاریخ برای ایرانی‌ها با سابقه ۵ پیروزی و یک شکست مقابل حسن یزدانی، برابر آرون بروکس پدیده ۲۳ ساله کشتی آمریکا و دارنده مدالی‌های طلای امید‌های جهان ۲۰۲۳، نقره جوانان جهان ۲۰۱۸ و برنز نوجوانان جهان ۲۰۱۷ در ۲ مبارزه پیاپی با نتایج ۴ بر یک و ۳ بر یک تن به شکست و ناباورانه حضور در المپیک پاریس را از دست داد.

ناکامی تیلور در رسیدن به المپیک پاریس در شرایطی بود که بسیاری از کارشناسان او را بخت اصلی رسیدن به دومین طلای متوالی المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم می‌دانستند، اما آرون بروکس نیز با سرعت و قدرت بدنی بالای خود نشان داد می‌تواند رقیب جدی و سرسختی برای مدعیان این وزن در المپیک پاریس باشد.

اما حسن یزدانی نیز در شرایطی که می‌تواند با کسب دومین طلای المپیک به همراه یک نقره المپیک، چهره تاریخساز کشتی ایران شود، هنوز حضورش در المپیک قطعی نیست و راه سختی را در پیش دارد.

یزدانی اندکی پس از قبول پنجمین شکست در فینال مسابقات جهانی سال گذشته مقابل دیوید تیلور که با ضربه فنی همراه بود، کتف مصدوم خود را جراحی کرد، اما هنوز و در فاصله تنها ۳ ماه مانده به المپیک پاریس به تمرینات کشتی بازنگشته است.

از سوی دیگر با توجه به تجربه ناموفق حضور کامران قاسمپور، دارنده ۲ مدال طلای جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم و با توجه به شرایط نامشخص یزدانی از نظر آمادگی بدنی، قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم بازگشت و قرار است رقیب سرسخت یزدانی برای رسیدن به المپیک پاریس باشد.

حال در چنین شرایطی و با توجه به بیرون آمدن یزدانی از زیر فشار روانی مبارزه با دیوید تیلور در المپیک‌پاریس، باید دید آیا این کشتی گیر سرانجام می‌تواند از این فرصت استثنایی استفاده کند و با رسیدن به شرایط ایده آل بدنی و برتری مقابل کامران قاسمپور، راهی المپیک شود و از این فرصت استثنایی برای رسیدن به دومین طلای المپیک استفاده کند یا او نیز به سرنوشت رقیب آمریکایی خود دچار می‌شود و وداع تلخی با المپیک خواهد داشت؟

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا