عمومی

قدردان دغدغه مندی وزیر صمت درباره شرکت مس آذربایجان هستیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مالک رحمتی شامگاه امروز پنج شنبه در چارچوب «نظارت ستادی» در شورای اداری شهرستان ورزقان افزود: پروژه‌های توسعه‌ای در مس سونگون اولویت و مطالبه جدی مردم است که با سرما یه گذاری حدود یک میلیارد دلاری در حال انجام است و با افزوده شدن این ظرفیت به تولید کشور، جهش واقعی اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: خوشبختانه مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع مس ایران، مرد توسعه و شخصیتی با تجربه وکارآمد، متخصص و متعهد است و امیدواریم در این دوران با همت و اراده مدیریت جدید، عقب ماندگی گذشته با فعالیت جهادی جبران شود.

وی یادآوری کرد: بر این اساس وظیفه خود می دانم از وزیر صمت و مدیرعامل شرکت ملی مس ایران به دلیل توجه ویژه به مسائل شرکت مس آذربایجان تقدیر و تشکر کنم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه در تلاش هستند تا شرکت مس آذربایجان به نتیجه برسد، ادامه داد: تصمیم گرفته‌ایم برای شتاب بخشی به پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای، کمیته ویژه ای با مسؤولیت معاونت اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شود.

وی توضیح داد: بنده نیز به صورت ماهانه در این جلسات شرکت می‌کنم تا مسائل و موانع را با استفاده از تمامی ظرفیت‌های استانی و ملی، پیگیری کنیم و به نتیجه برسانیم.

وی همچنین با اشاره به افتخارآفرینی نیروهای مسلح کشورمان در پاسخ به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، گفت: نیروهای مسلح کشور وظیفه خود را در راه عزت و اقتدار ایران اسلامی انجام دادند و اکنون نوبت مسئولان اجرایی و فعالان اقتصادی است که اتفاق مبارکی در عرصه تولید رقم بزنند که نتیجه آن رضایت‌مندی مردم و رهبر معظم انقلاب باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان ورزقان ویژگی خاصی در این زمینه دارد، افزود: طرح‌های توسعه‌ای که امروز در این خطه سرشار از نعمات الهی اجرا می‌شود شاید در کشور و حتی در سطح منطقه و دنیا بی‌مانند باشد.

رحمتی با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه تولید ۲۰۰ هزار تن کاتد مس در مجتمع مس سونگون، گفت: کل تولید کاتد کشور در طول سال‌های بعد از انقلاب، ۲۹۰ هزار تن است و اگر این پروژه و سایر پروژه‌های توسعه‌ای مس در شهرستان ورزقان به نتیجه برسد یک جهش اساسی در حوزه تولید رقم خواهد خورد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر مدیران استان و مجموعه مس آذربایجان، اراده و همت جدی داشته باشند امسال شهرستان ورزقان می‌تواند سرآمد جهش تولید در ایران باشد و این مهم درصورت رفع موانع و عدم سخت‌گیری دستگاه‌های مسئول امکان‌پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید با رفع موانع، در مسابقه رشد تولید سهمی برای خود داشته باشند، افزود: برای اینکه پروژه‌های مس در شهرستان ورزقان از یک رشد و انسجام قابل قبولی برخوردار باشد، کمیته ویژه‌ای با مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل می‌شود و مدیران استان هم باید به این درک مشترک برسند که پروژه‌های مس جزو مهم‌ترین و اولویت‌دارترین کارهای استان است.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص مصوبات سفر شهرستانی خود به ورزقان نیز گفت: مقرر شد مجتمع آبرسانی ستارخان که با تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت ملی مس ایران و ۲۰۰ میلیارد ریال از طرف استانداری تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری رسد و با توجه به اینکه آب شرب ۸۸ روستای شهرستان از این مجتمع تأمین خواهد شد اتمام این پروژه خبر خوشی برای مردم شهرستان خواهد بود.

وی، ایجاد درمانگاه و دفتر نمایندگی تأمین اجتماعی و همچنین دفتر نمایندگی شرکت پخش فراورده‌های نفتی در شهرستان ورزقان را از دیگر مصوبات این سفر عنوان کرد.

رحمتی همچنین بر برخورد قاطع و قانونی با هرگونه حفاری غیرمجاز در شهرستان ورزقان تاکید کرد و از اعضای شورای تأمین شهرستان خواست تا پیشنهادهای کارشناسی خود را در این زمینه به شورای تأمین استان منعکس کنند.

استاندار آذربایجان شرقی از آغاز عملیات کاشت نهال در ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ورزقان از محل مسئولیت‌های اجتماعی مس سونگون طی هفته آینده خبر داد و گفت: این اقدام یکی از کارهای خوب و اثرگذار است و نشان می‌دهد که مجموعه صنعت مس در کنار پروژه‌های توسعه‌ای، نسبت به توسعه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست هم دغدغه دارد.

وی بر رفع کمبودهای شهرستان در حوزه بهداشت و درمان و فضاهای درمانی، حل مشکل مدارس به ویژه مدارس کانکسی شهرستان با مسئولیت اجتماعی مس سونگون، واگذاری کمپ ورزشی در حال احداث شهرستان به مجموعه مس و همچنین ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و اقامتی در شهرستان ورزقان تاکید کرد.

رحمتی با اشاره به جاذبه‌های طبیعی و معدنی شهرستان ورزقان، گفت: با وجود این جاذبه‌ها، نمادی از آنها در فضاسازی و ساخت المان‌های شهری وجود ندارد و این بخش می‌تواند با مشارکت صنعت مس و بخش خصوصی یکی از عوامل جذب گردشگر به این شهرستان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از پیگیری و دغدغه‌مندی امام جمعه ورزقان و تلاش و جدیت فرماندار و مسئولان محلی نسبت به حل مشکلات مردم و توسعه و پیشرفت شهرستان قدردانی کرد و گفت: از مردم عزیز ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه که همواره پای کار انقلاب هستند و یکی از نمادهای آن مشارکت ۱۰۰ درصدی در انتخابات بود، تشکر و قدردانی می‌کنم.

دکمه بازگشت به بالا