افزایش ۲ برابری ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب مشهد تا ۲ سال دیگر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسین اسماعیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: فاز اول تصفیه خانه پرکندآباد ۲ با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب در شبانه روز با ارزش بالغ بر هزار میلیارد تومان در روزهای آخر سال گذشته تکمیل و با تلاش بی وقفه همکاران این بخش وارد بهره برداری آزمایشی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: در حال حاضر نیز ۳ پروژه دیگر در حوزه تصفیه خانه‌های فاضلاب شهر مشهد در حال انجام عملیات ساخت هستند که فاز دوم پرکندآباد ۲ با ظرفیت تصفیه فاضلاب ۵۰ هزار متر مکعب، ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: پروژه تصفیه خانه طبرسی شمالی هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی با برآورد ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا می‌باشد که پس از پایان ۷۰ هزار مترمکعب بر توان تصفیه خانه‌های شهر مشهد خواهد افزود تا به امروز یک چهارم از عملیات اجرایی و ساخت خود را پشت سر گذاشته و تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره برداری خواهد شد.

اسماعیلیان همچنین از تصفیه خانه شماره ۷ به عنوان چهارمین پروژه تصفیه خانه‌ای این شهر یاد کرد و یادآور شد: تصفیه خانه شماره ۷ با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب تصفیه فاضلاب در شبانه روز تعریف شده است و از اواخر سال ۱۴۰۲، عملیات اجرایی آن آغاز گردیده و تا پایان سال ۱۴۰۵ وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: این تصفیه خانه که جزو مصوبات سفر ریاست محترم جمهور بوده از محل ماده ۵۶ با سرمایه گذاری بانک ملت با اعتباری بالغ بر ۱,۲۵۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی ظرفیت فعلی تصفیه خانه‌های شهر مشهد را ۲۶۰ هزار مترمکعب عنوان کرد و افزود: با بهره برداری کامل پروژه‌های مورد اشاره، توان اسمی ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب مشهد تقریباً ۲ برابر افزایش خواهد یافت. وی همچنین در خصوص اعتبار سرجمع پروژه‌های در دست اقدام تصفیه خانه‌های فاضلاب مشهد را نزدیک به ۵,۰۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد که عمده آن توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا