ورزشی

تصمیم مهم نکونام برای بازی با آلومینیوم اراک

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی، استقلال در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر برابر مس رفسنجان قرار گرفت و با نتیجه ۲-۲ متوقف شد. مهدی مهدی‌پور، هافبک استقلال در این دیدار مصدوم شد و زمین بازی را ترک کرد. پس از انجام آزمایش‌های پزشکی، مشخص شد این بازیکن دچار پارگی رباط صلیبی شده است و مدت زمان زیادی از مستطیل سبز دور خواهد بود.

مهره‌ای ارزشمند برای نکونام

به گزارش فوتبال ۳۶۰، مهدی مهدی‌پور در ترکیب استقلال مهره‌ای مهم محسوب می‌شود. بازیکنی که نبض میانه میدان را در دست می‌گیرد و در پخش توپ آبی‌ها نقش حیاتی دارد. جواد نکونام به خوبی از ارزش مهدی‌پور در ترکیب تیم خود آگاه است و حالا باید بهترین تصمیم را برای جانشین او بگیرد. بازیکنی که بتواند جای خالی ‌مهدی‌پور را پر کند و بتوان روی او حساب باز کرد. زبیر نیک‌نفس، امید حامدی‌فر و جلال الدین ماشاریپوف سه بازیکنی هستند که‌ می‌توانند جانشین مهدی‌پور در خط هافبک استقلال شوند.

ماشاریپوف در پست ۱۰
جلال الدین ماشاریپوف بازیکنی چند پسته است و می‌تواند برای تصمیم‌گیری مناسب به جواد نکونام کمک کند. ستاره ازبک قابلیت بازی در پست وینگر چپ، مهاجم سایه و هافبک هجومی را دارد. جواد نکونام می‌تواند ماشاریپوف را در پست ۱۰ استفاده کند، همان کاری که در بازی با مس رفسنجان انجام شد و روزبه چشمی به جای هافبک دفاعی یا همان پست ۶، در قلب خط دفاعی آبی‌ها به میدان رفت تا شاهد حضور بازیکن ازبک در پست دیگری باشیم.

در غیاب مهدی‌پور، جواد نکونام باز هم می‌تواند از ماشاریپوف در آن پست استفاده کند تا شاهد حضور روزبه چشمی، آرش رضاوند و ماشاریپوف در خط هافبک استقلال باشیم. جانشین ماشاریپوف هم در خط حمله، مهرداد محمدی خواهد بود که باید کنار گوستاوو بلانکو بازی کند.

هر کسی سر جای خود
جواد نکونام اگر علاقه‌ای به استفاده مجدد از ماشاریپوف در خط هافبک نداشته باشد، از بین امید حامدی‌فر و زبیر نیک‌نفس، باید یک نفر را در ترکیب استقلال قرار دهد. هر دو بازیکن خصوصیات دفاعی بیشتری دارند و حضور همزمان آن‌ها کنار روزبه چشمی، خلاقیت خط هافبک استقلال را کم می‌کند.

در این حالت، ماشاریپوف کار خود را در خط حمله، کنار بلانکو دنبال می‌کند و صرفا از بین نیک‌نفس و حامدی‌فر، یک بازیکن در ترکیب اصلی به میدان می‌رود. حالا باید منتظر ماند و دید جواد نکونام چه تصمیمی برای خط هافبک استقلال می‌گیرد و در بازی با آلومینیوم اراک با چه ترکیبی راهی میدان می‌شود.

۲۵۸۲۱۹

دکمه بازگشت به بالا