ورزشی

نویدکیا: نکونام، تیم قابل تحسینی درست کرده ‌است/ منتظر محمد برابر استقلال بازی می‌کند

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان درباره بازی فردا با استقلال گفت: شرایط این بازی برای دو تیم تاثیرگذار است زیرا ما می‌خواهیم شرایط خود را بهتر کنیم و استقلال می‌خواهد صدرنشین بماند. فکر می‌کنم بازی جذابی شود و هواداران از آن لذت ببرند.

به گزارش نازک نارنجی، محرم نویدکیا، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال اظهار کرد: با صدرنشین لیگ که تیم با انضباط و خوبی است بازی داریم. استقلال در خانه همیشه عالی بازی کرده و همه امتیازات را به دست آورده که این کار را برای هر تیم سخت می‌کند.

وی ادامه داد: استقلال تیم منضبطی است که در ساختار دفاعی فوق‌العاده خوب هستند و در ضربات ایستگاهی قوی هستند. نکونام تیم خوب و قابل تحسینی درست کرده ‌و بازی برای هر دو تیم مهم است. شرایط این بازی برای دو تیم تاثیرگذار است زیرا ما می‌خواهیم شرایط خود را بهتر کنیم و استقلال می‌خواهد صدرنشین بماند. فکر می‌کنم بازی جذابی شود و هواداران از آن لذت ببرند.

سرمربی مس رفسنجان درباره مشکلات این تیم بیان کرد: اوضاع خوبی از نظر اقتصادی نداریم اما به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند هرچند هنوز به صورت عملی چیزی ندیده‌ایم. من درک می‌کنم که مثل بقیه تیم‌ها مشکل مالی داریم اما تیم‌ها باید نظم مالی داشته باشند و اینکه از سال قبل به بازیکنان بدهکاریم، جالب نیست. من همیشه در همه مسائل، سمت باشگاه هستم اما در مسائل مالی سمت بازیکنان هستم و در سپاهان هم به همین شکل بودم. مدیرعامل ما تلاش خود را می‌کند و امیدوارم مشکلات زودتر حل شود.

نویدکیا درباره حضور منتظر محمد در بازی فردا گفت: این بازیکن را در اختیار داریم و حتی برای حضور او در تیم امید عراق، ما باید تصمیم بگیریم و می‌توانستیم اجازه ندهیم اما چون کاپیتان امید است و من خودم زمانی در این شرایط بودم، دوست داشتم به او انرژی دهم تا به تیم کشورش کمک کند. او در این بازی و بازی بعد حضور دارد و بعد از آن برای بازی در تیم امید عراق از جمع ما جدا می‌شود.

نویدکیا درباره اتفاقی بودن برد برابر استقلال در جام حذفی گفت: اتفاقات در فوتبال نقش دارند اما وقتی یک تیم همه بازی‌هایش را با نتایج خوب پشت سر بگذارد، اتفاقی نیست. در همان بازی هم اگر پنالتی دقایق ابتدایی به گل تبدیل می‌شدممکن بود ما ببازیم. فوتبال برنامه‌ریزی می‌خواهد اما در شرایط حساس اتفاقاتی می‌افتد که قابل پیش‌بینی نیست. ما در آن بازی در خانه بودیم و این بازی خارج از خانه است. باید ببینیم تیممان می‌تواند کیفیت خود را نشان دهد و آماده رقابت با بزرگان هستیم یا خیر.

نویدکیا درباره بازی زمینی تیمش و تغییرات تاکتیکی در بازی با استقلال اظهار کرد: اگر مربیان بخواهند تاکتیک خود را برای هر بازی تغییر دهند، موفق نخواهند بود و ما سعی می‌کنیم مثل همیشه بازی کنیم. این واقعیت وجود دارد که گاهی اوقات شما نمی‌توانید بازی‌ای که می‌خواهید را انجام دهید و در دیدار با تراکتور این اتفاق برای ما رخ داد. حتی اگر نتیجه بگیریم و به موفقیت برسیم، مردم یا هواداران فوتبال لذتی از آن نمی‌برند و دوست دارند از فوتبال لذت ببرند تا از حواشی. البته در فوتبال ما هنوز قسمتی از این حواشی جذابیت دارد اما برای من هیچ جذابیتی ندارد. من دلم می‌خواهد کارم را همین‌گونه انجام دهم و اگر کسی دوست نداشت، اصرار ندارم که کار کنم.

سرمربی مس درباره تاثیر نتیجه‌گرا بودن فوتبال ایران روی تفکرات تاکتیکی‌اش در آینده بیان کرد: من هم مثل بقیه دوست دارم نتیجه بگیرم اما دوست ندارم به هر قیمتی نتیجه بگیرم و دوست دارم آن چه می‌خواهم به نمایش بگذارم و نتیجه هم بگیرم. اگر موفق شدم که هیچ، اگر نشدم هم در خانه می‌نشینم. دوست دارم تیمم فوتبال زیبا بازی کند زیرا امروزه کسی برای صفر – صفر پول خرج نمی‌کند و به استادیوم نمی‌رود. در فوتبال ما جواب می‌دهد و خیلی‌ها این شکلی هستند اما در دنیا این شکلی نیست و همین الآن ژاوی به خاطر همین یک، هیچ‌ها تحت فشار است و مردم فوتبال‌های کم گل نمی‌خواهند. البته در کشور ما چون فوتبال هنوز دولتی است و دولت پول تیم‌ها را می‌دهد، این قضیه جا نیفتاده و بسیاری تیم‌ها با همین تفکر پیش می‌روند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا