جامعه اسلامی بعد از حضرت علی(ع) دچار ضلالت شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه سه شنبه در سومین شب از لیالی قدر در مصلی امام خمینی (ره) رشت با اشاره به اعمال و دستوراتی که از اهل‌بیت عصمت و طهارت به مؤمنان رسیده و مؤمنین در شب‌های قدر انجام می‌دهند، اظهار کرد: یکی از اعمال شب‌های قدر، قرآن به سر گرفتن و قسم دادن خداوند به ۱۴ معصوم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه هدایت از نعمت‌های بزرگ خداوند است، افزود: خداوند در قرآن کریم از ۲ نعمتِ هدایت و نبوت، با منت یاد کرده است و می‌فرماید اگر پیامبر (ص) و جانشینانش نبودند مردم سرگردان می‌شدند بنابراین پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع)، بشریت را از سرگردانی و گمراهی نجات دادند و وسیله هدایت انسان‌ها شدند.

آیت‌الله فلاحتی به تشریح هادی ناطق و صامت پرداخت و تصریح کرد: قرآن هادی صامت، و پیامبر (ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت نیز هادی ناطق هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کلام پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت، وحی نیست اما جدا از وحی هم نیستند، افزود: بیانات و سخنانِ پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت نیز قرآنِ ناطق است و هردو هادی هستند و ما در شب‌های قدر با قرآن به سر گرفتن می‌خواهیم بگوییم که قدر این دو نعمت را می‌دانیم و خداوند را به ۱۴ معصوم که هدایتگرِ ما بودند قسم می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از امیرالمومنین علی (ع)، جامعه اسلامی دچار ضلالت شد، بیان کرد: زمانی‌که فرق مولا علی (ع) شکافته شد، جبرئیل در میانِ آسمان و زمین فریاد زد به‌طوری‌که همگان فریادش را شنیدند و گفت: «سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست».

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ثمره هدایت تصریح کرد: جامعه‌ای که قدر نعمت هدایت را بداند دچار ضلالت نخواهد شد و لذا باید از خود مراقبت کنیم.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: ما به این باور رسیده‌ایم که باید قدر نعمت هدایت و نبوت را بدانیم و فراموش نکنیم که هر دو نعمت از طریق قرآنِ ناطق و صامت نصیب ما شده است و بشریت چیزی جز این ندارد.

دکمه بازگشت به بالا