بین الملل

واکنش وزیر دارایی اردوغان به نتایج انتخابات: تورم را یک رقمی می‌کنیم

مهمت شیمشک، وزیر دارایی ترکیه امروز دوشنبه اعلام کرد که این کشور درصدد برنامه‌ریزی برای بهبود کنترل بر مخارج عمومی دولت و کاهش تورم به کمتر از ۱۰ درصد است.

به گزارش نازک نارنجی، مردم ترکیه روز گذشته برای انتخاب شهرداران ۸۱ شهر به پای صندوق‌های رای رفتند اما برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته حزب حاکم عدالت و توسعه از اپوزیسیون شکست خورد و کنترل شهرهای بزرگ از جمله استانبول، آنکارا و ازمیر یا در دست حزب جمهوری‌خواه خلق باقی ماند یا در اختیار این حزب قرار گرفت.

شیمشک در اولین پیام خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) پس از انتخابات روز یکشنبه، نوشت: امیدوارم که نتیجه انتخابات محلی به نفع مردم و کشورمان باشد. ما به تحکیم و اجرای برنامه میان مدت – که در سپتامبر ۲۰۲۳ اعلام کردیم – ادامه خواهیم داد.

وی افزود: علاوه بر حفظ سیاست‌های مالی، وام‌دهی و سودآوری قوی، به دنبال صرفه‌جویی از طریق کنترل بهتر مخارج دولتی جهت تک رقمی کردن نرخ تورم هستیم و این مهم‌ترین هدف برایمان محسوب می‌شود.

شیمشک در ادامه عنوان کرد که مقامات ترکیه با ایجاد اصلاحات در ساختارها از طریق جداول زمانی برنامه میان مدت، به دنبال تغییرات اقتصادی و افزایش ظرفیت تولید و رقابت هستند.

این مقام ارشد ترکیه در ادامه نوشت: بنابراین رونقی مداوم – که پس از رسیدن به پیشرفتی پایدار حاصل می‌شود – میراث تمام بخش‌های جامعه خواهد بود.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا