ورزشی

ادعای رویترز: ایران قبل از حمله تروریستی مسکو به روسیه هشدار داده بود

ادعای رویترز: ایران قبل از حمله تروریستی مسکو به روسیه هشدار داده بود

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از سه منبع ناشناس ادعا کرده ایران پیش از حمله مرگبار اخیر به سالن کنسرت در حومه مسکو، اطلاعاتی را در خصوص احتمال یک عملیات تروریستی قریب‌الوقوع در خاک روسیه در اختیار این کشور قرار داده بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ خبرگزاری رویترز امروز دوشنبه به نقل از سه منبع ناشناس در گزارشی اختصاصی خبر داد که پیش از حمله مرگبار اخیر به سالن کنسرت در حومه مسکو، ایران روسیه را از احتمال یک عملیات تروریستی بزرگ در خاک این کشور بدون بیان زمان و هدف دقیق آگاه کرده بود.

در این حمله تروریستی که مرگبارترین حمله در ۲۰ سال گذشته روسیه بود، افراد مسلح در شامگاه ۲۲ مارس (سوم فروردین) به روی افراد حاضر در تالار شهر کروکوس با سلاح‌های خودکار آتش گشودند و دستکم ۱۴۴ نفر را به کام مرگ کشاندند. داعش بعد از این حمله مسئولیت آن را برعهده گرفت.

یکی از این منابع گفت: روز‌ها قبل از حمله در روسیه، تهران اطلاعاتی را با مسکو درباره احتمال یک حمله تروریستی بزرگ داخل خاک روسیه به اشتراک گذاشت که در بازجویی‌ها از افراد دستگیر شده در ارتباط با بمب‌گذاری‌های مرگبار در ایران به دست آمده بود.

در حمله تروریستی که چهارشنبه ۱۳ دی ماه در گلزار شهدای کرمان و همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی رخ داد، ده‌ها ایرانی شهید و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند.

وزارت اطلاعات اواخر دی در اطلاعیه‌ای از دستگیری تعدادی از سرکردگان داعشی حادثه تروریستی کرمان و انتقال آنها به بازداشتگاه‌های کشور خبر داد.

منبع ناشناس دوم رویترز گفت: به آنها (اعضای داعش شاخه خراسان) دستور داده شده بود برای یک عملیات مهم در روسیه آماده شوند… یکی از تروریست‌ها (دستگیر شده در ایران) گفت که برخی از اعضای این گروه به روسیه سفر کرده‌اند.

به گزارش رویترز، منبع سوم که ادعا شده یک مقام ارشد امنیتی است، گفت: از آنجا که ایران خود سال‌ها قربانی حملات ترویستی بوده، مقام‌های ایرانی به تعهدات خود برای هشدار به مسکو بر اساس اطلاعات به دست آمده از ترویست‌های دستگیر شده عمل کردند.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا