حوادث

ثبت ۴۲۶ میلیون تردد نوروزی در تمامی محور‌های شریانی ایران

آفتاب‌‌نیوز :

 مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز با حضور در گیلان از وضعیت آزادراه قزوین- رشت بازدید کرد.

بذرپاش در سفر خود به گیلان ضمن بازدید از وضعیت آزادراه قزوین -رشت و تردد خودرو‌ها و مسافران نوروزی در نشست مشترک هلال احمر، راهداری و پلیس راه شرکت می‌کند.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی که امروز شنبه ۱۱ فروردین به‌منظور بازدید از راه‌های استان گیلان و بررسی وضعیت بازگشت مسافران از سفر‌های ایام نوروز به آن استان سفر کرده است، به تشریح نتایج بازدید خود و همچنین اقدامات انجام شده برای ایمنی بازگشت مسافران از سفر‌های نوروزی پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به اتفاق فرمانده پلیس راهور فراجا و پلیس گیلان با هدف بررسی محور‌های مواصلاتی به استان گیلان سفر کرده است، گفت: در روز‌های پایان سال ۱۴۰۲ مسیر رفت آزادراه رودبار-منجیل افتتاح شد که یکی از مشکلات سالیان طولانی این مسیر برای کاهش ترافیک حل شد. 

بذرپاش با یادآوری اینکه مسافران در مسیر آزادراه رودبار-منجیل به‌ویژه در ایام نوروز در ترافیک سنگین گاهی تا ۱۰ ساعت معطل بودند، از مدیریت مناسب امسال سفر‌های نوروزی این مسیر با افتتاح این آزادراه و بهره برداری از آن خبر داد.

وی تصریح‌کرد: هم اکنون بخشی از مسئولیت ما در وزارت راه و شهرسازی در همکاری با پلیس راهور، مدیریت بازگشت سفر‌های نوروزی است که این کار به‌خوبی در حال انجام است.

ثبت ۴۲۶ میلیون تردد جاده‌ای در محور‌های شریانی کشور

وزیر راه و شهرسازی از ثبت ۴۲۶ میلیون تردد در جاده‌های تمامی محور‌های شریانی کشور خبر داد و افزود: تاکنون ۸ میلیون و ۶۶۰ هزار مسافر از ظرفیت حمل و نقل عمومی در تمامی بخش‌ها اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی استفاده کردند و مابقی نیز با خودرو‌های شخصی این سفر‌ها را انجام دادند.

بذرپاش با توضیح اینکه استان گیلان بعد از مازندران یکی از استان‌ها با انباشت خودرو محسوب‌می‌شود، گفت: در استان گیلان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار ورودی خودرو داشتیم که تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو برگشت داشتند و مدیریت بازگشت سفر در این استان‌ها به‌خوبی در حال انجام است.

وی افزود: امسال ترافیک روان تری را در استان گیلان شاهد هستیم که به‌دلیل افتتاح آزادراه رودبار-منجیل و افتتاح پل معروف گیل بود که بسیاری از محور‌های استان از این اصلاحات ترافیکی بهره‌مند شدند. این اصلاحات ترافیکی و ایجاد تقاطع‌های همسطح بار ترافیکی را در سطح استان و سفر‌های ایام نوروز روان کرد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای روکش آسفالت برخی از آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها برای تسهیل در سفر‌ها گفت: سال گذشته حجم زیادی از عملیات آسفالت ریزی در محور‌های اصلی و فرعی کشور انجام شد و امسال تدارک گسترده تری دیده‌ایم.

وی با اعلام اینکه بخشی از مشکلات در آسفالت آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها مربوط به آزادراه‌ها و بزرگراه‌هایی است که به بخش خصوصی واگذار شده‌است، گفت: بخش خصوصی نسبت به نرخ عوارض معترض هستند که در تلاش هستیم تا در خصوص نرخ عوارض، مراعات حال مردم را داشته‌باشیم.

برنامه انجام روکش آسفالت و بهسازی آزادراه‌ها در قالب تهاتر غیرنقدی در سال جاری

بذرپاش ادامه‌داد: مصوبه‌ای را از هیئت وزیران دریافت کردیم که این مجوز به وزارت راه و شهرسازی داده شده‌است تا در قالب تهاتر غیرنقدی از طریق تهاتر قیر و یا روش‌های دیگر به بخش‌های عمومی و خصوصی کمک کنیم و روکش آسفالت و بهسازی آزادراه‌ها را انجام دهیم که امسال برنامه گسترده‌ای را در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این باره در دستور کار داریم و منابع آن نیز تأمین شده‌است.

وی یادآور شد: سال گذشته حدود ۳ هزار کیلومتر راه روستایی احداث و عملیات بهسازی و روکش آسفالت بیش از ۶ هزار کیلومتر انجام شد. امسال هم در راه‌های مواصلاتی روستایی و راه‌های مواصلاتی اصلی عملیات گسترده آسفالت ریزی را در سازمان راهداری تدارک دیده‌ایم.

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا