عمومی

زیرساخت‌های ترانزیتی گیلان تقویت می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهرداد بذرپاش عصر شنبه در نشست بررسی عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان استان گیلان در سفرهای نوروزی اظهار کرد: تاکنون بر اساس روایت‌های آماری ۴۲۶ میلیون تردد در سطح محورهای اصلی و فرعی کشور همزمان با تعطیلات نوروز به ثبت رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی از جابجایی ۸ میلیون نفر از طریق شبکه حمل و نقل عمومی در نوروز خبر داد و اضافه کرد: این آمارها نشاندهنده اعتماد و رضایت مردم از شبکه حمل و نقل عمومی است.

بذرپاش کاهش آمار تصادفات و مرگ و میر جاده‌ای را از اهم مأموریت‌های راه و شهرسازی در اجرای پروژه‌ها خواند و بیان کرد: پروژه‌های جاده سازی در کشور با هدف ایمن سازی، کاهش تصادفات و مرگ و میر جاده‌ای و ایجاد آرامش برای مسافرین دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی با برهم زنندگان نظم و امنیت جاده‌ها افزود: لحاظ مکانیزم ها و سرفصل‌های تنبیه و تشویقی برای مدیریت ترافیک در محورها مورد توجه است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گیلان یک استان ترانزیتی است، گفت: وجود گمرک آستارا و راه اندازی خط ریلی رشت – کاسپین در آینده نزدیک در گیلان این استان را به شاهراه ترانزیتی کشور و حتی منطقه تبدیل کرده است.

بذرپاش از رشد ۵۸ درصدی ترانزیت جاده‌ای در کشور خبر داد و اضافه کرد: بر اساس داده‌های آماری ترانزیت جاده‌ای از ترانزیت ۹.۳ میلیون تنی به ۱۴ میلیون تن رسیده است.

وی با بیان اینکه ترانزیت همانند نفت یک سرمایه ملی و ارزشمند است، افزود: فراهم سازی زیرساخت‌های ترانزیتی در گیلان از برنامه‌های اولویت دار دولت سیزدهم است.

دکمه بازگشت به بالا