استان ها

 دیوار بتنی حاشیه جاده خرم آباد پلدختر احداث می شود

به گزارش نازک نارنجی لرستان، با پیگیری و درخواست مهندس شیروانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان ، مهندس رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به استان سفر کرد و از بیش از ۱۰ نقطه محور خرم آباد_پلدختر که در اثر ریزش کوه و آبشستگی در بارش های روز های گذشته آسیب دیده بودند؛ بازدید کرد.

اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این بازدید اظهار داشت: در اثر بارندگی‌های شدید چند روز گذشته در محور قدیم خرم آباد_پلدختر باعث آبشستگی، ریزش سنگ و ورود گل‌ولای به این محور شده است.

وی ادامه داد: در یک نقطه گلوگاهی از این محور تخت سنگ بزرگی از دامنه کوه رها شده و باعث شکستگی و قطع ارتباط جاده شده است.

اکبری بیان کرد: از ساعات اولیه این حادثه، تیم ها و ماشین‌آلات راهداری در محور پلدختر به خرم‌آباد مستقر است و در تلاش برای بازگشایی و برقراری تردد عادی در این محور هستند.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور بیان کرد: عملیات خاک‌ریزی تا چند روز دیگر در محور خرم‌آباد به پلدختر ادامه دارد تا راهداران بتوانند عرض کافی را برای این نقطه ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: تردد در محور پلدختر به خرم‌آباد ظرف یک تا دو روز آینده برقرار می‌شود و دیوارسازی، آسفالت قسمت‌های تخریب‌ شده و ایجاد حفاظ هم در یک تا دو ماه آینده به‌مرور تکمیل می‌شود.

اکبری گفت: محور خرم آباد _پلدختر در سیل ۹۸ خسارت قابل‌توجهی دیده‌ است که از همان سال سازمان راهداری کشور تعداد زیادی پروژه را در این محور برنامه‌ریزی کرد.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور اعلام کرد: این محور در سیل سال ۹۸ آسیب جدی به پل ها ، روشنایی، آسفالت وارد شد که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است تنها مورد که جای کار دارد بحث ایمن سازی حاشیه محور است.

وی عنوان کرد: احداث حدود ۱۵ کیلومتر دیوار بتنی در حاشیه رودخانه و در مجاورت جاده پلدختر به خرم‌آباد نیاز است که ما بتوانیم ایمنی این محور را به سطح قابل‌قبول و بهتری برسانیم.

اکبری عنوان داشت: با توجه به آبشستگی های مجدد این محور، طی سال جاری احداث ۴تا ۵ کیلومتر از دیوار بتنی با اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت نقطه ای آغاز می شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم با بازدید رئیس ستاد بحران کشور و مسئولان استانی و ملی از محور پلدختر به خرم‌آباد از منابع بحران رقمی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به این محور اختصاص یابد تا دیوارسازی حاشیه جاده پلدختر به خرم‌آباد تکمیل شود.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا