فرهنگ و هنر

تئاتر به مثابه تجربه تجلی همزمان تفکر و زیبایی

نازک نارنجی/خوزستان رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان معتقد است: «تجربه تجلی همزمان تفکر و زیبایی بر صحنه مقدس تئاتر همواره الهام‌بخش بوده و خواهد بود.»

به گزارش نازک نارنجی، محمد یاقوت‌پور در پیام خود به مناسبت روز جهانی تئاتر که برای انتشار در اختیار نازک نارنجی گذاشت، نوشت:

«تئاتر یک ضرورت است؛ یک ضرورت اجتماعی، یک ضرورت فرهنگی و یک ضرورت انسانی همان گونه که نان. پس تجربه تجلی همزمان زیبایی و تفکر بر صحنه متعالی تئاتر همواره الهام‌بخش بوده و خواهد بود و نمی‌توان منکرش شد چون ضرورتی است که همگان بر تاثیر شگرفش بر آگاهی‌بخشی جوامع در ادوار مختلف اذعان دارند و چون تئاتر نوعی هنر الهام‌بخش نیز هست می‌تواند میان فرهنگ‌ها و مردم مختلفی که در سراسر جهان زندگی می‌کنند پل ارتباطی برقرار کند و فرصت‌هایی برای آموزش و اطلاع‌رسانی در بستر زبان جهانی مشترک فراهم آورد که این از ویژگی‌های منحصربفرد هنر تئاتر است بر سایر هنرها. پس روز جهانی تئاتر فرصتی است برای تجلیل از هنرمندان فرهیخته ‌و پرتلاش این عرصه و بزرگداشت این هنر متعالی و گونه‌های بی‌شمارش که بایستی از سوی مسؤولان و متولیان ارشد کشور و استان مورد حمایت و توجه ویژه قرار گیرد و با ایجاد تشکیلات «سازمان تئاتر کشور» که خواسته به حق سالیان اخیر تئاتر کشور بوده امید داریم تا به این مهم دست بیابیم. ان‌شاالله.»

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا