استان ها

آغاز برداشت اولین خوشه‌های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید

نازک نارنجی/کرمان رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: اولین خوشه‌های طلایی گندم کشور از گندم‌زار های روستای تمگران شهرستان قلعه گنج در جنوب کرمان برداشت شد.

احمد احمدپور امروز ششم فروردین در آیین برداشت اولین خوشه‌های طلایی گندم در کشور از گندم‌زارهای روستای تمگران شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: ۱۲ مرکز خرید در منطقه فعال هستند که سه مرکز در سال ۱۴۰۲ توسط بخش خصوصی با همکاری تعاون روستایی برای سهولت در امر برداشت به این تعداد اضافه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۳ هزار هکتار گندم در جنوب کرمان کشت شده، افزود: گندم یکی از مهم‌ترین محصولات استراتژیک است و با توجه به اهمیت امنیت غذایی منطقه و کشور، استفاده از برنامه‌های تحقیقاتی و توصیه‌های فنی تیم یاوران تولید از جمله تراکم، تاریخ و روش کاشت مناسب، استفاده بهینه کودهای شیمیایی پایه (پتاسه و فسفاته)، مدیریت مناسب آفات و علف‌های هرز، میزان برداشت قابل توجه خواهد. بود.

احمدپور اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۱۹۰ هزار تن محصول گندم در جنوب کرمان برداشت و تحویل مراکز خرید و سیلوهای نگهداری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بکارگیری دانش فنی را مورد تاکید قرار داد و افزود: امیدواریم با بهره‌گیری دانش فنی حاصل از دستاوردهای تحقیقاتی و مشارکت حداکثری کشاورزان در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، در ایجاد امنیت غذایی پایدار در سال جاری، حداکثر بهره‌وری از منابع آب و خاک بعمل آید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا