بین الملل

رم: ماکرون جنگ‌طلب اروپا را به سمت جنگ جهانی سوم می‌کشاند

معاون نخست‌وزیر ایتالیا می‌گوید رئیس‌جمهور فرانسه با اظهارات خود درباره ارسال نیرو به اوکراین، اروپا را به خطر می‌اندازد.

به گزارش نازک نارنجی، «متئو سالوینی» معاون نخست‌وزیر ایتالیا روز شنبه گفت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با عدم عقب‌نشینی از اظهارات خود برای اعزام نیروهای نظامی ناتو به اوکراین، اروپا را به خطر می‌اندازد.

سالوینی که حزب راستگرای «لِگا» او در دولت ائتلافی «جورجیا ملونی» نخست‌وزیر ایتالیا حضور دارد، در یک تجمع با حضور رهبران راست افراطی اروپا در رم گفت ایده ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین «بسیار خطرناک، افراطی و بدون منطق» است.

معاون نخست‌وزیر ایتالیا در ادامه گفت: «فکر می‌کنم رئیس‌جمهور ماکرون با حرف‌های خود، باعث ایجاد خطر برای کشور و قاره ما می‌شود».

او همچنین گفت: «مشکل پدران و مادران نیستند، بلکه جنگ‌طلب‌هایی مانند ماکرون هستند که طوری درباره جنگ صحبت می‌کنند، گویی‌که هیچ مشکلی وجود ندارد. من نمی‌خواهم برای کودکان‌مان، قاره‌ای را بگذارم که آماده ورود به جنگ جهانی سوم است».

پیش از سالوینی، اظهارات ماه گذشته ماکرون با واکنش منفی متحدان فرانسه از جمله آلمان و کشورهایی اروپایی مواجه شده بود.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا