استان ها

ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در جاده‌های همدان

نازک نارنجی/همدان مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل استان همدان از تردد بیش از چهار میلیون خودرو در جاده‌های این استان خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح راهداری نوروزی (۲۵ اسفند تا دوم فروردین) افزون بر چهار میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان به ثبت رسیده است.

مهرداد آهکی اظهار کرد: از ابتدای طرح راهداری نوروزی چهار میلیون و ۵۱۴ هزار تردد توسط ۸۰ سامانه فعال ترددشمار در محورهای استان همدان به ثبت رسیده است. در این مدت، ۴۶۳ هزار ورودی وسایل نقلیه به استان ثبت شده و ۳۹۳ هزار وسیله نقلیه از استان همدان خارج شده است. آمار ورودی و خروجی استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ درصد کاهش داشته که علت آن مصادف شدن تعطیلات عید نوروز با ماه رمضان است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی ما داشتن اوج ترافیک جاده‌ای در تعطیلات عید سعید فطر است که تمهیدات لازم برای روان‌سازی ترافیک با آمادگی کامل ۵۶۳ نفر نیروی راهدار با استفاده از ۳۱۳ دستگاه از ماشین‌آلات‌ راهداری در ۳۵ باب راهدارخانه، ۴۲ باب مجتمع خدماتی رفاهی، استقرار در ۴۵ گردنه برف‌گیر و فعالیت ۵۰ گروه واکنش سریع راهداری برای پیشگیری از هرگونه راه‌بندان در تعطیلات نوروزی و عید سعید فطر در نظر گرفته شده است.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان همدان، وی افزود: با هدف ارتقای ایمنی راه‌های استان در نوروز افزون بر ۳۸۰۰ کیلومتر خط کشی، ۸۰۰۰ کیلومتر شانه‌سازی، تعدیل شیب شیروانی و پاکسازی پارکینگ جاده‌ای و حریم راه، ۲۱ کیلومتر نصب نیوجرسی، ۱۸ هزار عدد نصب تابلو و علائم، رفع ۳۱ نقطه حادثه‌خیز، رنگ‌آمیزی و ایمن‌سازی ۲۰۰ تقاطع و … در محورهای همدان انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا