ورزشی

توپ «سرخ» بهار به بهار جام طلایی می‌گیرد/ آغاز رویا با یک برزیلی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سال ۱۴۰۲ در حالی رخت بر بست که تیم فوتبال پرسپولیس شرایط کاملاً متفاوت و پر پیچ و خمی را از سر باز کرد. سرخپوشان پایتخت در ابتدای سال ۱۴۰۲ شانس کمی را برای قهرمانی در لیگ بیست و دوم داشت اما این تیم هفت بازی ابتدایی خود در بهار را با پیروزی پشت سر گذاشت تا نه تنها رقیبان جدی خود نظیر سپاهان اصفهان و استقلال را از پیش رو بردارد بلکه عطش قهرمانی سیری ناپذیری پیدا کرد تا با هدایت یحیی گل محمدی به جام حذفی هم یورش برده و استقلال را شکست داده و جامی دیگر را به ویترین افتخارات خود اضافه کند.

سه جام برای اوج یحیی!

دو جامی که خود به خود قهرمانی سوپرجام را نیز برای این تیم کرد تا گل محمدی با کسب سه‌گانه قهرمانی فوتبال کشور تبدیل به مربی محبوب هواداران شود و همه چیز بر وفق مراد او در پرسپولیس باشد جز یک نفر!

جنگ علنی داخلی در تابستان

گل محمدی برای ماندن در پرسپولیس چندان تمایل نداشت و قصد داشت همچون برانکو ایوانکوویچ در اوج برود اما پس از فراز و نشیب‌های فراوان حاضر به ماندن شد اما هیچ چیز آنطور که خواست پیش نرفت. جنگ او با رضا درویش مدیرعامل باشگاه از همان ابتدای نقل و انتقالات تابستانی آغاز شد تا کمترین خرید برای این تیم شکل بگیرد. شهاب زاهدی، شهاب زاهدی، محمدحسین کنعانی زادگان، یاسین سلمانی و نبیل باهویی تنها خریدهای پرسپولیس بودند. این در حالی است که عیسی آل کثیر، احمد گوهری، کمال کامیابی نیا، شیخ دیاباته و لئاندرو پریرا و… رفتند تا این تیم ضعف‌های زیادی را تحمل کند.

درویش در واکنش به درخواست‌های مکرر کادر فنی برای جذب مهاجم مطلوب رفتاری کاملاً متفاوت داشت. او حتی پا را فراتر از حدود اختیاراتش گذاشت و با جذب نبیل باهویی مهاجم سوئدی نشان داد حاضر نیست به خواسته‌های یحیی گل محمدی در جذب بازیکن تن دهد.

گل محمدی برای اینکه نشان دهد نفر اول رختکن پرسپولیس است چند هفته به باهویی بازی نداد اما وقتی مستاصل از مهاجم شد به این مهاجم سوئدی فرصت داد اما اصلاً نتوانست انتظارات را برآورده کند تا این تیم در دور رفت لیگ بیست و سوم با فراز و فرودهای زیادی روبرو شود.

توپ «سرخ» بهار به بهار جام طلایی می‌گیرد/ آغاز رویا با یک برزیلی

خزان پول به پرسپولیس رسید

مشکلات مالی در اوج درگیری‌های لفظی و مدیریتی یحیی با درویش از ابتدای پاییز آغاز شد تا یحیی گل محمدی تصمیم به استعفا بگیرد اما تا پایان نیم فصل ماند تا پرسپولیس در نبود او بدون مربی نشود و باشگاه فرصت کافی برای انتخاب جایگزین داشته باشد.

اوسمار با اکراه سرمربی شد با اقبال روبرو!

اوسمار ویه را دستیار برزیلی یحیی گل محمدی با تصمیم بازیکنان باتجربه نظیر سروش رفیعی، علیرضا بیرانوند و وحید امیری جانشین گل محمدی شد. انتخاب او با اکراه از سوی تماشاگران پذیرفته شد اما رفته رفته توانست افکار خودش را در تیم دیکته کند تا پرسپولیس پس از یک شکست، شرایط رو به پیشرفتی کسب کرده و زمستان خوشی را طی کند.

پرسپولیس در بهار ۱۴۰۳ رویایی رو می‌خواهد تکرار کند که نقشه راه برزیلی دارد. ویه را که کمترین اقبال را برای محبوبیت بین هواداران داشت حالا با شمایلی کاملاً متفاوت هدایت سرخ‌ها را بر عهده گرفته است و با امر مطلوب خود سایه به سایه در تعقیب استقلال با سه امتیاز اختلاف در لیگ برتر است. پرسپولیس در جام حذفی نیز به یک هشتم صعود کرده تا همچنان شانس کافی برای تکرار سه‌گانه را داشته باشد.

توپ «سرخ» بهار به بهار جام طلایی می‌گیرد/ آغاز رویا با یک برزیلی

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا