اجتماعی

کودک کشی ذات رژیم اسرائیل است

رییس شورای شهر تهران گفت: کودک کشی ذات رژیم اسرائیل است. اسرائیل در این ۴ ماه به اندازه ۴ سال جنگ جهانی دوم، کودک کشی کرده است.

به گزارش نازک نارنجی، مهدی چمران در دویست و بیست و سومین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای فلسطینی، با تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال جدید و تقارن این بهار با ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن و خودسازی برای همه ملت بزرگ ایران آرزوی سلامتی، پیروزی و موفقیت کرد.

وی  با مرور روزهای مهم تاریخ معاصر ایران به روز ۲۹ اسفند ماه، سالروز ملی شدن صنعت نفت در سال ۱۳۲۹ اشاره کرد و با یادآوری ابعاد این اتفاق بزرگ در این باره گفت: پس از تظاهرات عظیم مردم در ۲۴ اسفند همان سال، مجلس شورای ملی به اتفاق آراء، اصل ملی شدن نفت را تأیید کرد و دکتر مصدق در چنین فضای سیاسی و اجتماعی موفق شد این قانون را در آخرین روز اسفند از تصویب مجلس سنا نیز بگذراند که در نهایت تظاهرات مردم تهران علیه سلطه انگلیسی ها بر نفت، سبب شد دست دولت بریتانیا از نفت ایران کوتاه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه ملی شدن صنعت نفت ایران نه تنها برای ایران؛ بلکه در خاورمیانه اتفاقی ویژه بود و موجب شد اتفاقات دیگری همچون ملی شدن کانال سوئز نیز رقم بخورد، افزود: ملی شدن نفت ایران یکی از بزرگترین حوادثی بود که در مقابل انگلیس در عرصه جهانی رقم خورد و در پی همین اتفاق و در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۱۹۵۶میلادی، جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر هم کانال سوئز را که از دهه‌های پایانی قرن نوزدهم در مالکیت یک شرکت انگلیسی و فرانسوی بود، ملی اعلام کرد و به دنبال آن، نیروهای مصر اداره کانال را بر عهده گرفتند.

وی ادامه داد: این امر با عکس ‏العمل شدید رژیم صهیونیستی و دولت فرانسه و انگلستان روبرو شد که به جنگ ۶ روزه مبدل شد و در نهایت نیروهای متجاوز، به تصمیمات سازمان ملل گردن نهادند و عملیات نظامی را که به جنگ سوئز و جنگ صد ساعته نیز شهرت یافت؛ در پنجم نوامبر ۱۹۵۶میلادی متوقف کردند.

چمران همچنین به برگزاری همایش بزرگ معتمدین شورا که چندی پیش در فرهنگسرای بهمن برگزار شد اشاره کرد و ضمن تقدیر از حضور همه اعضای منتخب شورای اسلامی شهر تهران در این رویداد، گفت: امیدواریم با از سرگیری چنین فعالیت هایی آن هم به طور مویرگی در پایتخت، این رخوت و رکود چند ساله شکسته شود و ما با همکاری مردم در سرنوشت محلات خود شاهد یک پویایی و سرزندگی باشیم.

وی در ادامه ضمن محکوم کردن تشدید حملات رژیم صهیونیستی و قتل عام فلسطینیان چه با موشک باران و چه با اعمال قحطی مصنوعی به گسترش موج انزجار مردم دنیا از این حوادث اشاره و تصریح کرد: متأسفانه بیش از ۴ ماه است که شاهد نسل کشی و قتل عام فلسطینیان از سوی رژیم جعلی اسرائیل هستیم که بعضاً برخی مردمان آزادیخواه در کشوهای دیگر بارها با برگزاری تظاهرات این انزجار خود را فریاد زده اند. به طوری که چندی پیش شاهد خودسوزی یک خلبان آمریکایی معترض به «نسل کشی در غزه» آنهم مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: اخیراً یکی از خاخام های یهودی نیز در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در همان محل خودسوزی خلبان آمریکایی، اقدام به تهیه و امضای طوماری می کنند تا بتوانند به عنوان سند جنایات اسرائیل آن را در تاریخ به ثبت برسانند؛ در نروژ هم دیدیم که مردم با وجود سرمای استخوان سوز به خیابانها ریختند و در تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی تظاهرات گسترده چند صد هزار نفری را رقم زدند.

 وی تصریح کرد: این کشتارها صرفاً جان مردم عادی را نمی گیرد؛ بلکه چندی پیش خبرها حکایت از به شهادت رسیدن یکی از فوتبالیست‌های معروف فلسطین و حافظ قرآن مجید، به نام حمد برکات در بمباران اسرائیل دارد. او نود و یکمین چهره شاخص ورزشی فلسطینی ها در کنار سایر چهره‌های تأثیر گذار همچون خبرنگاران، هنرمندان، پزشکان و روحانیون بود.

چمران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر تکلیف دنیای اسلام به یاری رساندن به مردم مظلوم فلسطین، عنوان کرد: دنیای اسلام مکلف است که به فلسطین کمک کند و یاری به دشمنان فلسطین حرام قطعی و جنایت است؛ از سویی سخنگوی یونیسف در سازمان ملل هم گفته بود که نمی توان شرایط فاجعه بار فلسطین را با کلمات توصیف کرد؛ این سخن یک مسلمان نیست. این یک فرد حقوقی در سطح بین المللی است.

وی در ادامه تأکید کرد که کودک کشی ذات رژیم اسرائیل است و متأسفانه هیچ نوزادی در مقطع کنونی جنگ غزه به وضع طبیعی به دنیا نمی‌آید. مضافاً بر اینکه اسرائیل در این ۴ ماه به اندازه ۴ سال جنگ جهانی دوم، کودک کشی کرده است؛ از این رو امیدواریم هرچه زودتر دوران نکبت بار این رژیم پایان پذیرفته و شاهد پیروزی حق بر باطل باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صحن شورا نیز با بیان اینکه تذکرات ما بر مردم اثر می گذارد، اظهار کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در تذکرات خود چگونه با یکدیگر سخن می گوییم.

وی افزود: تذکر به مواد قانونی است و تذکر جای سخنرانی نیست. مسائل غیر مربوط به شهر نباید در تذکرات مطرح شود؛ امیدواریم نمونه باشیم و نشان دهیم که نمایندگان انقلابی مردم چگونه هستند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا