بین الملل

رئیس سابق شاباک: اگر فلسطینی بودم با اسرائیل می‌جنگیدم

به گزارش نازک نارنجی، «عامی ایالون» رئیس سابق سرویس شاباک در پاسخ به این سوال خبرنگار که «اگر فلسطینی بودی و در نوار غزه یا کرانه باختری زندگی می‌کردی، آیا با اسرائیل می‌جنگیدی یا خیر؟» گفت: برای دستیابی به آزادی خود با اسرائیل می‌جنگیدم و برای رسیدن به این آزادی دست به هر کاری انجام می‌زدم.

به نقل از خبرگزاری شهاب، ایالون درباره «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی و «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی این رژیم که به افراط‌گری معروف هستند، گفت: به طور حتم هر دو آنها تروریست هستند.

به گزارش نازک نارنجی، روز شنبه اسموتریچ از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست مذاکرات آتش‌بس غزه را که قرار است روز یکشنبه در دوحه از سر گرفته شود، متوقف کرده و فورا به شهر رفح واقع در جنوب غزه حمله کند و فشار نظامی را برای «نابودی» حماس و آزادی اسرای صهیونیستی تشدید کند.

پس از گذشت بیش از پنج ماه از جنگ رژیم صهیونیستی در غزه، تلفات انسانی در نوار فلسطین همچنان در حال افزایش است و سازمان ملل از قحطی گسترده بیم دارد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز اعلام کرد تعداد شهدای جنگ غزه به ۳۱ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده است.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا