هشدار و آماده‌باش پلیس برای چهارشنبه‌سوری / کشف بیش از ۱۰ تن موادمحترقه و مرگ ۱۰ تن تاکنون

سخنگوی فراجا از کشف بیش از ۱۰ تن انواع مواد محترقه خطرناک در کشور خبر داد و گفت که شمار مواردی فوتی ناشی از حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری از ابتدای اسفند تا کنون ۶۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش نازک نارنجی، سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به نزدیکی به ایام چهارشنبه‌سوری گفت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون شاهد افزایش ۲۴ درصدی مصدومان و ۶۷ درصدی جانباختگان حوادث ناشی از چهارشنبه‌سوری بودیم. به‌طوریکه در این مدت ۱۰ تن جان خود را از دست دادند و ۱۰ نفر از مصدومان نیز وضعیت جسمی بسیار بدی دارند.

وی با بیان اینکه۷۰ درصد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری کمتر از ۱۸ سال سن دارند، اظهارکرد: نگرانی جدی برای جوانان و نوجوانان وجود دارد و از این رو تاکید می‌کنیم که خانواده‌ها حتما در این شب در کنار فرزندان خود بوده و بر رفتار آنان نظارت کنند.

سخنگوی فراجا با اشاره به حضور ‌و آماده‌باش پلیس در چهارشنبه‌سوری اظهارکرد:‌ همکاران من تا ساعات پایانی شب در کنار مردم بوده و با همکاری مردم نسبت به تامین نظم و امنیت و مقابله با ناهنجاری‌ها و ایجاد مزاحمت اقدام خواهند کرد. از مردم نیز می‌خواهیم که از انجام رفتارهای خطرناک پرهیز کنند. 

موارد پیشنهادی مرتبط:

ویدیو/ شادی اشتباه با طعم خون

مجازات غفلت والدین از فرزندان‌شان در چهارشنبه‌سوری چیست؟

تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری/ بازداشت شدگان تا آخر تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند

منتظرالمهدی در ادامه به کشفیات موادمحترقه از سوی پلیس در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: ۱۰ هزار ۱۱۴ کیلوگرم انواع مواد محترقه و بالغ بر چهار میلیون و ۴۲۰ هزار عدد مواد قابل انفجار خطرناک در این مدت از سوی پلیس کشف شده است. همچنین تعداد قابل توجهی از فروشندگان این مواد نیز از سوی پلیس دستگیر شده‌اند که برای آنان پرونده قضایی تشکیل شده و به جرمشان رسیدگی شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا