ورزشی

معنا و مفهوم داربی از نگاه تک‌تیرانداز منچسترسیتی

ستاره جوان سیتی با خوشحالی از درخشش دوباره در داربی منچستر آن را شیرین‌تر از بازی رفت خواند.

به گزارش نازک نارنجی، همشهری‌ها در داربی شهر منچستر سه بر یک به پیروزی رسیدند و سه امتیاز حساس این بازی را به دست آوردند تا از لیورپول صدرنشین عقب نمانند. فیل فودن ستاره این دیدار بود. بازیکن جوان سیتی توانست با زدن دو گل شمار گل‌هایش را در این فصل در لیگ برتر به یازده رساند. این بازیکن جوان بعد از بازی به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

فودن پس از دیدار با یونایتد به سایت باشگاه منچسترسیتی گفت: درک می‌کنم که برای هواداران داربی چه اهمیتی دارد. داربی یعنی همه چیز. گلزنی در داربی خیلی لذتبخش است ولی مهم‌تر از هر چیزی برد تیم بود که به دست آمد. من سخت کار خواهم کرد تا بتوانم در ادامه فصل هم مانند این بازی موفق ظاهر شوم. در داربی قبل هت‌تریک کرده بودم و در این دیدار دو گل به ثمر رساندم ولی به نظرم این دیدار شیرین‌تر بود چون ما عقب افتاده بودیم و با دو گلی که به ثمر رساندم تیم جلو افتاد و توانست برنده شود.

فودن همچنین در پاسخ به این سوال که گل اولش به یونایتد را می‌توان جزو زیباترین گل‌های او قلمداد کرد افزود:‌ بله همین طور است. این گل، قطعا یکی از زیباترین گل‌هایی بود که در طول دوران فوتبالم به ثمر رسانده‌ام.

ارلینگ هالند مهاجم منچسترسیتی در دیدار با یونایتد توانست بار دیگر گلزنی کند. به این ترتیب رکورد گلزنی این بازیکن در داربی منچستر به شش گل و سه پاس گل رسید. این در حالی است که هالند تنها چهار بازی مقابل منچستریونایتد در لیگ برتر انجام داده و به این رکورد رسیده است.

بیشتر بخوانید:

معنا و مفهوم داربی از نگاه تک‌تیرانداز منچسترسیتی

واکر: فودن عاشق شوت‌زدن است

کایل واکر با تمجید از فیل فودن، ستاره جوان سیتی، گفت: او از سال ۲۰۱۷ عاشق شوت‌زدن بوده است. او هر روز تمرین می‌کند و این کار را انجام می‌دهد. شوتزنی یکی از مهارت‌های بالای بازی فودن شده است و فکر می‌کنم در سال‌های بعد هم گل‌های زیادی را از او به همین شکل ببینیم. ما همگی در تمرین‌ها او را تک‌تیرانداز صدا می‌کنیم چون از هر فاصله‌ای می‌تواند دروازه حریفان را تهدید کند. فودن با اینکه سن کمی دارد ولی انتظار زیادی از خودش دارد و استاندارهای تیم را بالا برده و همیشه چیزهای زیادی از خودش می‌خواهد.

منچسترسیتی در دیدار بعدی باید در لیگ برتر برابر لیورپول صدرنشین قرار گیرد که این دیدار فینال‌گونه در ورزشگاه آنفیلد اهمیت زیادی در تعیین قهرمان این فصل لیگ برتر خواهد داشت.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا