اجتماعی

بهره برداری از سی و هفتمین مرکز «پویاشهر» برای کودکان کار در پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از بهره برداری سی و هفتمین مرکز پویاشهر (مراکز آموزش، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان) در شهر تهران در هفته جاری خبر داد.

 احمد احمدی صدر در گفت وگو با نازک نارنجی، با بیان اینکه  در شهر تهران ۳۶ مرکز «پویاشهر» با محوریت آموزش، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان راه اندازی شده است که با همکاری شهرداری منطقه ۲ ، سی و هفتمین مرکز «پویاشهر» نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، افزود: در حال حاضر در منطقه ۲، یک مرکز «پویاشهر» احداث شده است که با راه‌اندازی این مرکز در محدوده محله فرحزاد به عنوان یکی از محلات کم برخوردار از دو مرکز «پویاشهر» برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: مراکز «پویاشهر» با همکاری سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی، شهرداری مناطق و سمن ها (تشکل های مردم نهاد) با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی کودکان کار و خیابان و خروج آنها از چرخه آسیب و همچنین توانمندسازی کودکان و خانواده های آنها راه اندازی می شود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در نظر داریم در سایر مناطق شهر تهران که فاقد مرکز «پویاشهر» است و محلات کم برخوردار که کودکان کار و خیابان فعالیت دارند این مراکز راه اندازی شود تا برای همه این افراد آسیب دیده و در معرض آسیب در دسترس باشد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا