عمومی

زنجانی هادرآستانه آزمون انتخاب نماینده تاثیرگذار – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان‌ها -رحیم مقدمی: روز جمعه شهروندان زنجانی در حالی در آزمون بزرگ و تأثیرگذار دیگری حاضر خواهند شد که طی یک هفته تبلیغات رسمی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد برخی صحنه‌های خاص در روند تبلیغات انتخابی بودند.

زنجانی هادرآستانه آزمون انتخاب نماینده تاثیرگذار

از هزینه کردن‌های سنگین انتخاباتی چند کاندیدا که منشأ هیچیک از آن‌ها مشخص نبود، ستادهایی که عنوان ستادهای مردمی را یدک می‌کشید. یک هفته تبلیغات رسمی داوطلبان نمایندگی مجلس دوازدهم، صحنه تقابل واقعیت‌ها و وعده‌ها بود.

حجم بالای تخریب و توهین و تلاش برای کسب رأی به هر شکلی برآیند تلاش کاندیداهایی است که چیزی برای عرضه و ارائه نداشته و تخریب سرلوحه کارشان شد همانند تیم فوتبالی که در حد و اندازه تیم رقیب نیست اما با بازی تخریبی سعی در کسب نتیجه دارد. هیاهو برای رسیدن به صندلی بهارستان آنچنان بالا گرفته بود که برخی از کاندیداها برای نشان دادن توانمندی خود، به هر حربه‌ای متوسل می‌شدند تا شاید با وعده‌هایی که خودشان هم بهتر می‌دانند نه در حد اختیارات یک نماینده مجلس است و نه می‌توانند در این زمینه ورود پیدا کنند.

بی‌شک هر داوطلب انتخاباتی ساختار و فرآیند خاص و ویژه‌ای برای تبلیغات انتخاباتی و اعلام موجودیت و نیز برتر بودن در میان سایر گزینه‌ها داشته و با سوار شدن بر موج تبلیغاتی در تلاش برای رسیدن به اهداف خود بوده است.

شور انتخاباتی باید در کنار شعور و فهم انتخاباتی و نیز درک صحیح از ادبیات تبلیغات انتخاباتی جدی گرفته شده و واقعیت‌ها با لحاظ کردن اختیارات قانونی یک نماینده مجلس بیان شود، نه با رویاپردازی و وعده‌های انتخاباتی که هرگز عملیاتی نخواهد شد.

در حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۱۱۹ نفر، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۳۰ نفر، خدابنده ۲۴ نفر و ماهنشان و ایجرود ۲۷ نفر نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان زنجان هستند.

در این میان حوزه انتخابیه زنجان و طارم با تعدد کاندیداها مواجه است که شاید به جرأت بتوان گفت رقابت اصلی در میان ۶ نفر آن‌ها مشهود است. حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه نیز دارای گزینه‌های مطرح زیادی است. حوزه انتخابیه خدابنده را دارای وضعیت ویژه و خاص در تعدد چهره‌ها می‌بینیم، چهره‌هایی که هر کدام به تنهایی شانس کسب رأی را دارند اما در این میان حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود وضعیت متفاوت‌تری نسبت به سایر حوزه داشته و رقابت اصلی بین دو گزینه است.

زنجانی هادرآستانه آزمون انتخاب نماینده تاثیرگذار

حضور ۸۵۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در استان زنجان

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه طبق آمار حدود ۸۵۰ هزار نفر در این استان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هستند، می‌گوید: از مجموع کل واجدان شرایط رأی دادن در استان بیش از ۳۹ هزار نفر رأی‌اولی هستند.

رأی‌گیری انتخابات پیش رو در ۱۱۴۳ محل در استان زنجان و در قالب ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار انجام می‌شود

ابوالفضل رفیعی با بیان اینکه همه شرایط و امکانات برای برگزاری یک انتخابات سالم، رقابتی و باشکوه در ۱۱ اسفندماه امسال مهیا شده است، می‌افزاید: رأی‌گیری انتخابات پیش رو در ۱۱۴۳ محل در استان زنجان و در قالب ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار انجام می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: در مجموع حدود ۱۱ هزار نفر از استان زنجان در امر برگزاری انتخابات به عنوان مجریان، عوامل نظارتی و حفاظتی در شعب حاضر خواهند بود.

این مسؤول خاطرنشان می‌کند: برای حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۳۳۱ شعبه، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۱۸۴ شعبه، ماهنشان و ایجرود ۹۷ شعبه و خدابنده ۱۶۰ شعبه ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.

رقابت ۲۰۰ نامزد در چهار حوزه انتخابیه استان زنجان

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان می‌گوید: زمان انصراف از نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی روز گذشته به پایان رسید و در نهایت ۲۰۰ نامزد از حوزه‌های انتخابیه استان زنجان وارد مرحله پایانی انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند.

ولی‌الله رحیمی با بیان اینکه از این تعداد ۱۷۳ نفر را آقایان و ۲۷ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند، می‌افزاید: در حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۱۱۹ نفر، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۳۰ نفر، خدابنده ۲۴ نفر و ماهنشان و ایجرود ۲۷ نفر نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان زنجان هستند.

وی ادامه می‌دهد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم در استان اندیشیده شده است و انتخابات در این دوره در همه حوزه‌های استان به صورت نیمه الکترونیکی برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا