عمومی

مدیریت فضای مجازی از چالش‌های مسوولان کشور است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمدهادی ایمانیه در دیدار با معاون فرهنگی اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی و مدیرکل اداره تشکل‌ها و شبکه مردمی این مرکز، با بیان اینکه با لطف خداوند متعال و برنامه‌ریزی و تلاش‌های مسؤولان مشکلات کشور یکی پس از دیگری حل می‌شود گفت: یکی از چالش‌های موجود نحوه مدیریت فضای مجازی است.

استاندار فارس در ادامه اختلافات بین دستگاهی را یکی از موانع تسریع در اجرای برخی اقدامات دانست و افزود: به صورت داوطلبانه شورای فضای مجازی استان را با ۴ زیر گروه تخصصی تأسیس و مدیریت این مسئله را در استان آغاز کردیم.

وی با تاکید بر اینکه تقسیم وظیفه، سرعت اجرای امور را چند برابر می‌کند، افزود: هرچه بتوانیم از هم‌افزایی استفاده و همچنین از موازی کاری جلوگیری کنیم سرعت تحقق خواسته‌ها و اجرای مصوبات افزایش می‌یابد لذا می‌توان تولید محتوا در خصوص همه موارد از جمله مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و… بر اساس ظرفیت‌های هر استان به ایشان واگذار شود.

ایمانیه بر ضرورت نیاز سنجی و انجام امور بر اساس نیازها هم تاکید کرد و افزود: باید بر اساس احتیاج کشور توان و نیروها را برای تولید محتوای مناسب فعال کرد؛ البته معتقدم در فضای مجازی الزاماً باید از حالت انفعالی به حالت فعالانه و پیشگیرانه تغییر وضعیت دهیم.

وی در ادامه بر ضرورت آینده‌پژوهی و ارائه پیشنهادات مناسب منطبق با بررسی‌های دقیق انجام شده در همه حوزه‌ها تاکید کرد و گفت: اولویت اول مباحث مرتبط با فضای مجازی است پس هنگامی که مسئولان تصمیم‌گیر، در جریان گزارشات وضعیت فضای عمومی قرار بگیرند تصمیم‌گیری‌هایشان با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

استاندار فارس در پایان با اشاره به ظرفیت‌ها و توان‌ها متعدد همه استان‌ها، خواستار ارائه سفارش پژوهش به استان‌ها هم شد.

دکمه بازگشت به بالا