بین الملل

طرح اسرائیل برای تخلیه «شهر چادری»

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی؛ با وجود هشدارهای جامعه جهانی و سازمانهای حقوق بشری در زمینه هرگونه اقدام نظامی اسرائیل در رفح، سخنگوی ارتش این رژیم می‌گوید که به دنبال طرحی برای تخلیه رفح هستند.

 سخنگوی ارتش اسرائیل پیتر لرنر امروز سه شنبه به شبکه سی ان ان گفت، «دولت به ارتش دستور داده است تا برنامه‌ای برای دستیابی به اهداف ما، اهداف جنگی ما، در منطقه رفح طراحی کند، هرچند که هنوز این طرح آماده نشده است».

رفح در مرز مصر جنوبیترین شهر نوار غزه است که اکنون پذیرای بیش از 1.5 میلیون آواره از مناطق شمالی و مرکزی غزه که به دلیل تجمع زیاد چادرهای آوارگان به «شهر چادری» معروف شده است. بسیاری از آوارگان در چادرها به سرمی‌برند و شمار زیادی نیز بدون هیچ سرپناه در خیابان و بیابان شب و روز را سپری می‌کنند. 

 

 

بنیامین نتانیاهو در آستانه آغاز عملیات نظامی به این منطقه، روز جمعه گذشته به ارتش دستور داد طرحی برای تخلیه غیرنظامیان از رفح ارائه کند.

دستور تل آویو برای تخلیه رفح درحالیست که به گفته مقامات اتحادیه اروپا و انگلیس که از متحدان رژیم صهیونیستی محسوب میشوند مردم غزه دیگر جایی برای رفتن ندارند. جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد شدید از طرح اسرائیل برای حمله به رفح گفته، مردم غزه باید به کجا بروند، به کره ماه!؟

 

پیتر لرنر با اشاره به اینکه هدف ارتش ایجاد طرحی است که «غیرنظامیان را از شبه نظامیان حماس متمایز کند و از مسیر آسیب جدا کند» گفت: ما توانایی این تمایز را داریم و به آن اطمینان داریم. 

این ادعا درحالیست که تا کنون حدود 29 هزار غیرنظامی در غزه زیر حملات و بمباران ارتش رژیم صهیونیستی در غزه به شهادت رسیده‌اند. 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا