جدال قعرنشین با صدرنشین لیگ/سایپا در یک قدمی سقوط – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، هفته هشتم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه ۲۵ بهمن با هفت دیدار همزمان در شهرهای تهران، اردکان، یزد، ارومیه، مشهد، رامسر و اسلامشهر پیگیری می‌شود.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان صدرنشین این رقابت‌ها این هفته در سالن مهران مشهد میهمان نیان الکترونیک است. به‌رغم میزبانی نیان، برد این تیم مقابل صدرنشین کار سختی است زیرا نماینده مشهد با ۶ برد و ۲۴ امتیاز در رتبه سیزدهم قرار دارد و فولاد با ۱۶ برد و ۴۶ امتیاز در جایگاه نخست است.

فولادی‌ها که هفته پیش به رغم شکست برابر طبیعت صعودشان به مرحله پلی‌آف قطعی شد در دور رفت و در سیرجان سه بر دو به پیروزی رسید و شاگردان حامد صمدی با اولویت جبران این شکست در سالن مهران به میدان می‌روند.

شهرهای تهران، یزد و ارومیه در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر مردان شاهد دیدارهای حساسی نسبت به سایر بازی‌ها هستند زیرا تیم‌های شرکت کننده در این بازی‌ها از نظر جایگاه در جدول همسایه یکدیگر محسوب می‌شوند.

در این راستا تیم شهداب مدافع عنوان قهرمانی در سالن اختصاص خود میزبان گیتی‌پسند اصفهان است. دو تیم از مدعیان این دوره از مسابقات محسوب می‌شوند که تاکنون عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند و در حال حاضر با ۱۳ برد و یک امتیاز اختلاف در رتبه‌های دوم و سوم جدول قرار دارند.

نماینده اصفهان در دور رفت موفق به شکست سه بر یک حریف شد و حالا شهدابی‌ها در بازی خانگی به دنبال انتقام و تثبیت رتبه دومی خود هستند.

تیم پیکان تهران (۱۱ برد، ۳۳ امتیاز و رتبه ششم) در این هفته در سالن فدراسیون میزبان ایفاسرام اردکان (۱۲ برد، ۳۴ امتیاز و جایگاه پنجم) است و برنده این مسابقه جایگاه بالاتر جدول را از آن خود خواهد کرد.

ایفاسرام در دور رفت به‌رغم میزبانی سه بر صفر مغلوب پیکان شدند و شاگردان پیمان اکبری در این مسابقه به دنبال دومین برد مقابل نماینده نخست اردکان هستند. تیم شهرداری ارومیه که شش برد متوالی در دور برگشت تجربه کرده است و از رتبه دوازدهم به جایگاه هفتم آمده است، در یکی از دیدارهای حساس این هفته در سالن غدیر میزبان پاس گرگان است و دو تیم برای دوازدهمین برد خود به میدان می‌روند و برنده این مسابقه در جایگاه بالاتر جدول اسکان می‌یابد.

دیدار رفت دو تیم سه بر صفر به سود پاس به پایان رسید و انتظار برد ارومیه در این مسابقه با توجه به حمایت تماشاگران مثال زدنی این شهر بیشتر از پاس متصور است تا شاگردان عبدالرضا علیزاده شکست دور رفت را جبران کرده باشند.

تیم طبیعت که با ۱۲ برد و ۳۵ امتیاز در جایگاه چهار جدول قرار دارد و رقابت نزدیکی با تیم ایفاسرام برای کسب سیزدهمین برد دارد، این هفته در بازی خانگی میزبان شهرداری گنبد کاووس است.

گنبدی‌ها که با هفت برد و ۲۴ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار دارند، فرصت زیادی برای فرار از منطقه قرمز جدول و تیم‌های شرکت کننده در پلی اوت ندارند، محکوم به شکست حریف در این مسابقه هستند اما شکست طبیعت در اسلامشهر کار آسانی نیست و حتی فولاد صدرنشین در این سالن نتیجه را به حریف واگذار کرد.

مسابقه دور رفت دو تیم سه بر یک به سود طبیعت شد و این تیم در هفته بیست‌ویکم به دنبال کسب دومین پیروزی مقابل گنبد در فصل جاری است تا جایگاهش را در میانه جدول تثبیت کند.

تیم هورسان رامسر که در دور برگشت از روزهای خوب خود دور شده است، این هفته در سالن شهید صدر میزبان مس رفسنجان خواهد بود. هورسانی‌ها با ۱۰ برد و ۲۶ امتیاز در رتبه نهم جدول قرار دارند و نیاز شدید به یک برد برای ریکاوری روحی و روانی خواهند داشت. مس هم با هشت برد و ۲۵ امتیاز در رتبه یازدهم جدول است و برد در این مسابقه تغییری در جایگاهش نخواهد داشت. دیدار دور رفت سه بر دو به سود هورسان به پایان رسید و مس به دنبال جبران این شکست خارج از خانه است.

تیم‌های چادرملو اردکان (۹ برد، ۲۹ امتیاز و رتبه دهم جدول) و سایپا تهران (یک برد، ۶ امتیاز و جایگاه چهاردهم) در آخرین مسابقه هفته بیست‌ویکم لیگ برتر مردان در سالن آیت‌الله خاتمی به مصاف یکدیگر می‌روند.

نارنجی‌پوشان سایپا در صورت شکست در این مسابقه حضورشان در پلی‌اوت به عنوان تیم انتهای جدول قطعی می‌شود. از سوی دیگر چادرملو شدیداً به دنبال جایگاه بهتر جدول برای اثبات توانایی خود است و با توجه به پیروزی سه بر صفر این تیم در مسابقه دور رفت، نماینده اردکان به دنبال دومین پیروزی مقابل سایپا در این فصل از مسابقات است.

برنامه کامل هفته بیست‌ویکم لیگ برتر مردان به قرار زیر است:

پیکان تهران – ایفاسرام اردکان، سالن فدراسیون

چادرملو اردکان – سایپا تهران،، سالن آیت‌الله خاتمی

شهداب یزد – گیتی‌پسند اصفهان، سالن اختصاصی شهداب

شهرداری ارومیه – پاس گرگان، سالن غدیر

نیان الکترونیک خراسان – فولاد سیرجان ایرانیان، سالن مهران

هورسان رامسر – مس رفسنجان، سالن شهید صدر

طبیعت – شهرداری گنبد کاووس، سالن شهید بیضایی

تمامی بازی‌ها رأس ساعت ۱۶ به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا