بین الملل

دو پهپاد را سرنگون کردیم

آفتاب‌‌نیوز :

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه موسوم به سنتکام روز پنجشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: امروز، اول فوریه، تقریباً ساعت ۵ صبح (به وقت صنعا)، نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا یک پهپاد را بر فراز خلیج عدن سرنگون کردند. این عملیات تلفات یا خسارتی نداشت.

سنتکام افزود: اواخر همین روز، تقریباً در ساعت ۱۰:۳۰ صبح (به وقت صنعا)، نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا حملاتی را انجام دادند و یک پهپاد دریایی حوثی ها (انصارالله یمن ) مورد حمایت ایران را در دریای سرخ منهدم کردند. نیروهای آمریکا این پهپاد دریایی را که به سمت خط کشتیرانی بین المللی حرکت می کرد، یک تهدید قریب الوقوع برای کشتی های تجاری و کشتی های نیروی دریایی آمریکا در منطقه شناسایی کردند.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی ادامه داد: نیروهای آمریکایی باز هم در دفاع از خود این پهپاد را مورد حمله قرار داده و آن را منهدم کردند. انهدام این پهپاد منجر به انفجار قابل توجهی شد. در این عملیات نیز تلفات یا خسارتی گزارش نشد.

سنتکام ادامه داد: سپس تقریباً در ساعت ۱۲:۴۵ بعد از ظهر. (به وقت صنعا)، دو موشک بالستیک ضد کشتی از مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن به احتمال زیاد به سمت کشتی ام وی کوی در دریای سرخ شلیک شد. موشک ها بدون اصابت به کشتی در آب سقوط کردند. هیچ تلفاتی و خسارتی به این کشتی یا کشتی های ائتلاف در منطقه گزارش نشده است. ام وی کوی یک کشتی باری با پرچم لیبریا و متعلق به برمودا است.

سنتکام مدعی شد: اقدامات فرماندهی مرکزی آمریکا از آزادی ناوبری محافظت می کند و آب های بین المللی را برای کشتی های نیروی دریایی آمریکا و کشتی های تجاری ایمن تر و امن تر می کند.

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا