این بیماری بیش از سرطان جان می‌گیرد

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مسعود حبیبی امروز شنبه در نشست خبری «دهمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت» اظهار داشت: به لطف خداوند متعال امسال دهمین کنگره زخم و ترمیم بافت با هدف ارتقاء دانشی و نشر دانش در حوزه‌های زخم و ترمیم بافت از ۸ تا ۱۰ آذرماه در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.

وی گفت: حوزه زخم یکی از چالش‌های حوزه سلامت در دنیا محسوب می‌شود؛ به طوری که هشت دهم جمعیت دنیا دچار این عارضه می‌شوند و علت آن نیز بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های غیرواگیر همچون دیابت، عروقی، کم تحرکی، سوختگی‌ها و سرطان‌ها است.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در ادامه با تاکید بر اینکه، یکی از مهمترین علت‌های بروز زخم ها، بیماری دیابت است، تصریح کرد: طبق آمار در حال حاضر بیش از هفت میلیون نفر در کشور دچار دیابت هستند.

وی همچنین گفت: اهمیت زخم به شکلی است که مرگ و میر پنج ساله این بیماری دو برابر سرطان سینه به عنوان شایع‌ترین سرطان زنان است و طبق اعلام محققان مرگ و میر این بیماری از جمع سرطان‌های سینه و پروستات به عنوان شایع‌ترین سرطان در مردان بیشتر است و این بیماری به طورحتم یک بار اقتصادی سنگینی را به جامعه تحمیل می‌کند.

حبیبی همچنین گفت: ۱۵ درصد افرادی که دچار دیابت می‌شوند، با زخم‌های پای دیابتی مواجه خواهند شد و این موضوع اهمیت پرداختن صحیح به این مسئله را بیشتر کرده است.

وی گفت: در دهمین کنگره زخم و ترمیم بافت تمام تلاش ما این است که علاوه بر نشر دانش روز دنیا و تبادل نظر در خصوص این بیماری، دستاورد‌های علمی روز هم بین محققان کشورمان به اشتراک گذاشته شود و محققان کشور ما با این بیماری بیشتر آشنا شوند و همکاری بین بخشی و بین دانشگاهی در این حوزه به منظور ارتقاء دانشی آن‌ها فراهم شود.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران همچنین اظهار داشت: امسال در کنگره یک ظرفیت دیگری ایجاد کرده ایم که در ۹ دوره گذشته نبوده است، به طوری که دومین ایده بازار سلامت را همزمان با این کنگره با معرفی ۱۰۰ ایده جدید برگزار خواهیم کرد و این فرصت ارزشمندی برای ایده پردازان و استارتاپ‌های فعال در این حوزه خواهد بود.

دهمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت با شعار «Wound and world: Return to wellness» به همت سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از ۸ تا ۱۰ آذر ماه در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی، تالار ابوریحان برگزار خواهد شد.

این رویداد علمی مهم‌ترین گردهمایی متخصصان، محققان، درمانگران و دانشجویان در زمینه زخم و ترمیم بافت در کشور است که به صورت سالانه توسط پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم بافت یارا و مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با هدف ارائه آخرین دستاورد‌های علمی و پژوهشی در این حوزه برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند مقالات علمی خود را به زبان انگلیسی از طریق وب سایت رسمی کنگره به نشانی Wtrc.ir در محور‌های تخصصی پوست، داخلی، جراحی، فناوری‌های نوین (تشخیص، پیشگیری، درمان)، مهندسی بافت، پزشکی بازساختی، نانوتکنولوژی، علوم پایه، علوم سلولی و ملکولی، سبک زندگی، توانبخشی و پرستاری ارسال کنند. مقالات پذیرفته شده در دو بخش سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.

همزمان با برگزاری این کنگره، دومین رویداد ایده بازار سلامت، نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی و دارویی و کارگاه‌های جانبی تخصصی نیز برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا