فرهنگ و هنر

پخش جُنگ شبانگاهی «طهرون،تهران» از امشب

جُنگ شبانگاهی «طهرون،تهران» به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از امشب، ۱۲ بهمن هرشب از شبکه تهران پخش می‌شود.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از روابط عمومی شبکه تهران، «طهرون،تهران» یکی از برنامه های جدید شبکه تهران است که در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی پخش خواهد شد. پخش این برنامه از امشب پنجشنبه، ۱۲ بهمن آغاز می شود و تا انتخاباتِ دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری هرشب ادامه خواهد داشت.

«طهرون،تهران» یک برنامه شاد و مفرح در حوزه سرگرمی است که بیشتر مهمانان آن دهه هشتادی‌ها هستند. در این جُنگ شبانگاهی تلاش شده با ایجاد فضایی بانشاط، جوان و پویا قصۀ افراد مختلف روایت شود.

آیتم‌های نمایشی، گزارش، مستند، استاپ‌موشن، اجرای خوانندگان جوان، استندآپ کمدی و حضور هنرمندان نسل جوان، روایت تهرانی های قدیم، مسابقه و چالش تماشاگران، موسیقی اقوام در این برنامه طراحی شده است. 

«طهرون‌آباد» با هدف معرفی و بازگویی تاریخچه تهران و تاثیر آن در اتفاقات سال ۵۷، «بچه‌های ناب طهرون» با معرفی حضار برنامه، «قدیم ندیما» با محوریت مقایسۀ گذشته و حالِ فرهنگ و رویدادهای اجتماعی تهران از جمله بخش‌های این برنامه است.

این برنامه میزبان سوژه‌هایی اجتماعی است که در پیروزی انقلاب اسلامی اثرگذاری داشته‌اند.

موضوع نخستین قسمت این برنامه «همیاری» است. روز دوازدهم به موضوع «استقبال» حال و هوا و شور و شوق مردم در آن ایام بررسی می‌شود. نقش هیات‌ها و مساجد در پیروزی انقلاب یکی دیگر از موضوعات این برنامه است که سراغ پدربزرگ‌، مادربزرگ‌هایی می‌رود که در روزهای جوانی برای انقلاب مایه گذاشتند و برای اهداف‌شان تلاش کرده‌اند.

«طهرون،تهران» کاری از گروه اجتماعی شبکه تهران است و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی یعقوبی، سردبیری صادق ساده و اجرای مهبد قناعت‌پیشه ساخته شده است. این برنامه از امشب پنجشنبه، ۱۲ بهمن هر شب حوالی ساعت ۲۱ به مدت یک ساعت از شبکه تهران پخش می‌شود.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا