عمومی

۳۲۱۰ شعبه اخذ رای در مازندران مهیا شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، قاسم عزیززاده گرجی عصر چهارشنبه در نشست با ائمه جمعه استان با اشاره به اهمیت فراوان انتخابات در نظام جمهوری اسلامی آن را از شاخصه‌های توسعه یافتگی برشمرد و گفت: حساسیت این دوره از انتخابات به مراتب از دوره‌های گذشته بیشتر است.

وی با اظهار اینکه دشمنان از مدت‌ها قبل ستاد تخریب انتخابات را راه‌اندازی کرده‌اند، یادآور شد: آنان برای سیاه نمایی از نظام مقدس اسلامی و دولت سیزدهم برنامه‌هایی را در پیش دارند و با بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی زبان بر علیه نظام جمهوری اسلامی برنامه‌سازی می‌کنند.

وی با اشاره به ورود زود هنگام مقام معظم رهبری به مقوله انتخابات در سال جاری تصریح کرد: مقام معظم رهبری برای مشارکت پرشور در انتخابات ۴ راهبرد ترسیم کرده‌اند و ما باید برای تحقق این راهبردها تلاش کنیم.

قاسم گرجی با بیان اینکه در استان مازندران هزار ۴۵۳ نفر برای انتخابات مجلس پیش ثبت نام کردند، گفت: شمار ثبت نام نهایی در ۹ حوزه انتخابی استان ۷۴۸ نفر بوده است که صلاحیت ۵۲۲ نفر در هیأت‌های اجرایی تأیید شده بود.

سرپرست معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران افزود: با احتساب تأیید صلاحیت‌های هیأت نظارت و هیأت مرکزی در حال حاضر ۴۶۱ داوطلب انتخابات در استان مازندران وجود دارند و احتمال افزایش این تعداد وجود دارد.

وی گفت: برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۲۲ نفر در استان ثبت نام کرده بودند و صلاحیت ۵ نفر تأیید و ۸ نفر از آنان عدم تأیید صلاحیت شدند و مابقی نیز انصراف دادند.

گرجی شمار شعبه‌های اخذ رأی را در استان سه هزار و ۲۱۰ شعبه اعلام کرد و گفت: برای همه شعبات دستگاه احراز هویت تهیه شد و ۶۰ هزار نفر در فرایند اجرای انتخابات در استان همراهی می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین ۹ شبکه تلویزیونی برای ۹ حوزه انتخابیه در استان فعال شده است.

دکمه بازگشت به بالا