فرهنگ و هنر

نمایش ۲ فیلم در خانه سینما

دو فیلم «دکی رو» و «چه زود پاییز شد» در خانه سینما به نمایش درمی آیند.

به گزارش نازک نارنجی،فیلم مستند پرتره «دکی رو» درباره محمد ذولفقاری، مربی آیکیدو و فیلم کوتاه «چه زود پاییز شد» اقتباسی از یک داستان «فریبا وفی» هر دو از ساخته‌های ابوالفضل‌ کریمی اصل، چهارشنبه ۴ بهمن با حضور دکتر غلامرضا آذری، استاد علوم ارتباطات و مطالعات سینمایی، در تالار سیف‌الله داد خانه سینما به نمایش در می آید.

فیلم مستند «دکی رو» مستندی پرتره درباره محمد ذولفقاری، مربی آیکیدو، است که ابوالفضل کریمی اصل، ضمن پژوهش در زندگی ذوالفقاری، آن را تهیه کنندگی و کارگردانی کرده است. محمد ذولفقاری یک سامورایی ایرانی است. او برای درک بهتر هنر رزمی آیکیدو، که توسط یکی از نوابغ هنرهای رزمی تاریخ» موریهه اوشیبا» پدید آمده است، زبان ژاپنی می‌آموزد. ذوالفقاری قصد دارد برای ارتقاء هنر رزمی خود و همچنین تحصیل در مقطع دکترا به ژاپن برود. فیلم بیانگر تلاش های او برای رسیدن به این هدف است.

مریم محمد یانی دستیار کارگردان و محمدنعیم حسینی تدوین و صداگذاری از همکاران ابوالفضل کریمی اصل در تهیه و ساخت این مستند بوده‌اند. فیلمبرداری این فیلم نیز توسط خود ابوالفضل کریمی‌اصل انجام شده است.

این فیلم محصول سال ۱۴۰۲ است و واژه «دکی رو» نیز، فعل توانستن به زبان ژاپنی است. فیلم کوتاه «چه زود پاییز شد» نیز بر اساس داستان کوتاه «یک مثقال، یک انبار» نوشته «فریبا وفی» با نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل کریمی‌اصل با بازی بازی «آمیتیس حیدری» ساخته شده است.

این فیلم محصول انجمن سینمای جوانان ایران است و محمدرضا نجفی مشاور طرح، امیر کوه‌بر فیلمبردار، رضا باقری تدوین و صدا گذاری و گیسو آزاد روش میکس، از جمله عوامل دیگر آن هستند.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا