فرهنگ و هنر

ارمنستان به جای عراق در سومین روز جشنواره تئاتر فجر

سومین روز چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش در بخش صحنه‌ای ، ۱۰ نمایش در بخش خیابانی و یک جا به جایی در بخش بین‌الملل سپری می‌شود.

به گزارش نازک نارنجی، روز سه‌شنبه ۳ بهمن ماه تالار وحدت میزبان نمایش «تروما» به کارگردانی احمد سلیمانی می‌شود که به عنوان اثری از بخش هویت ملی، ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

از آنجاکه نمایش عراق به جشنواره نرسیده است، تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر که قرار بود میزبان نمایش «بازدید از گلوذا» به کارگردانی ابراهیم هانون باشد، پذیرای نمایش هملت از کشور ارمنستان خواهد بود که با مدت زمان ۶۰ دقیقه، ساعت ۱۷ و ۲۰ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ میزبان نمایش «فاتحان قلعه‌های رفته بر باد» به کارگردانی مسعود غیاثی است که از دانشگاه آزاد یزد و به عنوان اثری در بخش دانشجویی روی صحنه می‌رود.

تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر نیز میزبان نمایش‌ «دور» به کارگردانی وحید نفر از تهران است که یک تک‌اجرا در ساعت ۱۸:۳۰ دارد. مدت زمان اجرای این نمایش ۸۵ دقیقه است.

تالار سایه نیز شاهد اجرای نمایش «بیهوده» به کارگردانی یاسین رضوی است که به عنوان کاری از گرگان، با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه و در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر در این روز میزبان اجرای ۲ اثر نمایشی است که در بخش مسابقه ایران روی صحنه می‌روند.

«بیرون پشت در» به کارگردانی محمد اسماعیل‌بیگی از مشهد، عنوان نمایشی است که با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۲۰ در تالار ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایران‌شهر، اجرا دارد و تالار استاد سمندریان نیز میزبان نمایش «کابوس‌های شازده اجباری» به کارگردانی افشین زمانی از تهران است که با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ اجرا می‌شود.

تماشاخانه سنگلج در سومین روز جشنواره تئاتر فجر میزبان نمایش «زال و رودابه» به کارگردانی صفرعلی قربان‌زاده بهرامی از تاجیکستان است که این نمایش در بخش بین‌الملل روی صحنه می‌رود. این اثر نمایشی با مدت زمان ۹۵ دقیقه، ۲ اجرا در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ دارد.

روز سه‌شنبه سوم بهمن ماه تالار اصلی تئاتر مولوی در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ میزبان نمایش «در انتظار گودو» به کارگردانی علیرضا حاجی‌بابایی از دانشگاه آزاد تهران مرکز است که در بخش دانشگاهی روی صحنه می‌رود.

تالار حافظ در سومین روز جشنواره میزبان نمایش «کابوس‌نامه اهل هوا» به کارگردانی علیرضا داوری است که از بندرعباس با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

تالار هنر در روز سوم جشنواره میزبان اجرای ۲ نمایش در بخش فراگیر است.

نمایش «مغازه شماره ۱۳» به کارگردانی مهتاب نفیسی از اصفهان با مدت‌زمان ۴۵ دقیقه، ساعت ۱۱ و نمایش «نگاتیو» به کارگردانی حسین غلامی نفیسی از قائم‌شهر با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، ساعت ۱۵ در این تالار نمایشی اجرا می‌شوند.

سالن جعفر والی تالار محراب نیز در ساعت ۱۷ میزبان نمایش «مارسی نوزده نود و شیش» به کارگردانی حسین نصیری است که از موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم (ص) تبریز  در جشنواره حضور دارد.

اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در سومین روز جشنواره تئاتر فجر

در بخش خیابانی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در روز سوم جشنواره، نمایش‌های «باشد وقتی دیگر» به کارگردانی شیوا قاسمی از میناب هرمزگان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه، ساعت ۱۶، «سلام علیکم» به کارگردانی امید جلالی از کیاشهر با مدت‌زمان ۲۳ دقیقه، ساعت ۱۶:۳۰، «اپی‌لپسی» به کارگردانی علیرضا تاجیک از ورامین با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، ساعت ۱۷ و «هیچی نگو» به کارگردانی علیرضا ناصحی از تهران با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه، ساعت ۱۸، در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

سکوی تئاتر خیابانی مجموعه تئاتر شهر نیز ساعت ۱۹ میزبان نمایش «تسویه نقدی» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه است.

در سومین روز جشنواره، موزه عبرت ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «بند ۶» به کارگردانی میلاد جباری‌مولانا از تهران با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه، متروی تئاتر شهر ساعت ۱۱ میزبان نمایش «مرز» به کارگردانی مهدی فتحی از نظرآباد با مدت‌زمان ۱۶ دقیقه، متروی ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج) ساعت ۱۱ میزبان نمایش «خواب‌نما» به کارگردانی عرفان دارابی از سنندج با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، فرهنگسرای رازی ساعت ۱۱ میزبان نمایش «هفت‌سنگ» به کارگردانی سعید نظریان از مشهد با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه، محوطه فضای باز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعت ۱۱ میزبان نمایش «اشرف مخلوقات» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه و برج آزادی ساعت ۱۶ میزبان نمایش «خواب‌نما» به کارگردانی عرفان دارابی از سنندج با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، می‌شوند.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا