بین الملل

یورش رژیم صهیونیستی به مناطقی در کرانه باختری

ارتش رژیم صهیونیستی به مناطقی در کرانه باختری یورش برده و وارد درگیری‌های مسلحانه‌ای با اعضای مقاومت فلسطین شد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از سایت العربی الجدید، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهر طولکرم در کرانه باختری یورش برده و ورودی‌های این شهر را محاصره کردند. همچنین درگیری‌هایی میان اعضای مقاومت فلسطین و نیروهای رژیم صهیونیستی در این مناطق رخ داد.

یورش‌های مکرر رژیم صهیونیستی به مناطق کرانه باختری بعد از راهپیمایی‌های فلسطینی‌ها به دنبال ترور صالح العاروری، معاون رئیس جنبش حماس در بیروت و درخواست‌ها برای پاسخ به این جنایت و اعتصاب سراسری در تمام شهرها رخ داد. منابع تأکید کردند که راهپیمایی گسترده‌ای در شهرک العاروره در رام‌الله در محکومیت ترور صالح العاروری برگزار شد.

به گفته رسانه‌های فلسطینی نیروهای رژیم صهیونیستی تعدادی از شهروندان فلسطینی را در شهر قلقیلیه بازداشت کردند. به گفته منابع محلی، نیروهای رژیم صهیونیستی تجهیزات نظامی را به شهر قلقیلیه منتقل کردند.

همچنین پهپاد رژیم صهیونیستی پایگاهی را در منطقه حاره ابو الفول در اردوگاه طولکرم هدف قرار داد که منجر به زخمی شدن تعدادی از فلسطینی‌ها شد. نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک دورا در جنوب الخلیل نیز یورش بردند و تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

نابلس نیز شاهد یورش نیروهای رژیم صهیونیستی با خودروهای نظامی بود. نیروهای رژیم صهیونیستی به منزل دو شهید در شهر نابلس یورش بردند. آنها همچنین یک جوان فلسطینی را در غرب سلفیت بازداشت کردند.

همچنین رسانه‌های فلسطینی تأکید کردند که نیروهای رژیم صهیونیستی به تعدادی از منازل در اردوگاه نورشمس یورش بردند. بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی نیز اقدام به نابودی زیرساخت این اردوگاه کرد.

نیروهای رژیم صهیونیستی به شهرک الشیوخ و بیت فوریک و ابودیس یورش برده و تعدادی از فلسطینی‌ها را بازداشت کردند. این نیروها تجهیزات گسترده‌ای را به طولکرم و اردوگاه نورشمس منتقل کردند.

درگیری‌های مسلحانه‌ای نیز میان اعضای مقاومت فلسطین و نیروهای رژیم صهیونیستی در شهر نابلس رخ داد.

گردان‌های شهدای الاقصی نیز اعلام کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی را در اردوگاه‌های الشهدا و نورشمس هدف قرار داده است. این گروه تأکید کرد که ایست امنیتی عناب را در واکنش به ترور العاروری و رفقایش در بیروت هدف قرار داده است. اعضای مقاومت فلسطین نیز وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای رژیم صهیونیستی در اردوگاه نورشمس شده و بولدوزر نظامی این رژیم را با بمب هدف قرار دادند.

یورش‌های رژیم صهیونیستی به شهرها و اردوگاه‌های کرانه باختری از هفتم اکتبر همزمان با جنگ غزه که وارد هشتاد و نهمین روز خود شده، شدت یافته است.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا