عمومی

صنایع روستایی و عشایری باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بیله‌سوار با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، از اهالی نجیب و شریف شهرستان مرزی بیله‌سوار به خاطر مراسم استقبال و تشییع باشکوه شهدای گمنام تقدیر و تشکر کرد.

وی اجرای باشکوه و پرشور مراسم‌های ایام فاطمیه در این شهرستان و به ویژه دهستان بابک را قابل تمجید دانست و تصریح کرد: انتظار این است در سال‌های آتی این مراسم‌ها به صورت خودجوش و با حضور هیأت‌های نوجوانان و جوانان مدیریت شود.

امام جمعه شهرستان بیله‌سوار از زحمات کلیه دست‌اندرکاران و زحمت‌کشان ایام فاطمیه در شهرستان تقدیر کرد و گفت: امسال آموزش و پرورش نسبت به سال‌های گذشته در این مراسم‌ها حضور پررنگ‌تر و باشکوه‌تری داشت به گونه‌ای که در این ایام در تمامی مدارس منطقه مراسم‌های عزاداری و سفره احسان فاطمی به صورت دانش‌آموزمحور با مدیریت هیأت‌های دانش‌آموزی برگزار شد که قدردان زحمات مجموعه عوامل زحمتکش مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیله‌سوار هستیم.

حجت‌الاسلام عزیزی به پیشنهاد جالب یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه طرح تشکیل وزارت امور روستا اشاره کرد و افزود: روستا به عنوان خط مقدم در تولید محصولات استراتژیک کشور نیاز به توجه و حمایت جدی دارد که باید صنعت روستایی و عشایری به صورت ویژه و مستقل مورد عنایت مسئولان کشور قرار گیرد چرا که این امر اگر امروزه محقق می‌شد در بحث واگذاری اراضی کشاورزی پایاب سد خداآفرین نواحی سه و چهار که مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان بیله‌سوار هست، بلاتکلیف نمی‌ماند که الان از هر مسئولی پیگیر می‌شویم زیر بار مسئولیت نمی‌رود و می‌گوید: این کار به ما مربوط نمی‌شود.

وی سوم دی ماه روز ثبت احوال را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اهالی شهرستان در بحث ثبت وقایع حیاتی طبق دستورالعمل ثبت احوال به موقع همکاری و مراجعه کرده و در انتخاب اسامی برای فرزندان تازه متولد شده خود، از اسامی متبرک معصومین استفاده کنند تا شاهد سعادت دنیوی و اخروی آنها باشند.

خطیب جمعه بیله‌سوار با اشاره به پنجم دی ماه، روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، از مسئولان ذیربط خواست با توجه به سیل‌خیز بودن این منطقه، با برنامه‌ریزی دقیق خود در بحث مقاوم‌سازی پل‌ها و راه‌ها، در کاهش مخاطرات طبیعی نقش مهمی ایفا کنند..

حجت‎الاسلام عزیزی فرارسیدن سالروز شهادت حضرت ام‌البنین (س) را تسلیت گفت و اضافه کرد: این روز که به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده این پیام را می‌دهد که ریشه انقلاب ما در سایه مادران پاکدامنی است که فرزندانی در تراز اسلام و انقلاب تقدیم کشور کرده‌اند و ما همیشه و هر زمان مدیون مادران شهدا هستیم.

امام جمعه شهرستان بیله‌سوار از آیت‌الله رییسی رییس جمهور کشورمان خواست؛ تا سفر به استان اردبیل و شهرستان محروم و مرزی بیله‌سوار را در اولویت سفرهای استانی خود قرار دهد چرا که بسیاری از مسائل و مشکلات استان در سفر هیأت دولت به استان‌ها و با دستور مستقیم شخص رییس جمهور حل می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا