استان ها

ارتقای توان علمی در حوزه موتور‌های درون‌سوز

ارتقای توان علمی در حوزه موتور‌های درون‌سوز

همایش موتور‌های درونسوز و نفت تنها همایش تخصصی است که در این بخش از صنعت برگزار می‌شود و هدفش ارتقای دانش این بخش و تعامل در بین متخصصان ایرانی و خارجی است. این همایش کلیه کاربری‌های مختلف موتور نظیر بخش‌های حمل و نقل جاده‌ای سبک و سنگین، ریلی، دریایی، تولید برق و … را در بر می‌گیرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید اشکان موسویان رئیس انجمن علمی موتور ایران و دبیر سیزدهمین همایش بین المللی موتور‌های درونسوز و نفت گفت: این همایش که به صورت تخصصی به بحث موتور‌های درون سوز می‌پردازد سیزدهمین دوره خود را سپری می‌کند و در کنار آن به بحث‌های مرتبط با موتور نظیر سوخت و روغن نیز می‌پردازد.

رئیس انجمن علمی موتور ایران خاطرنشان کرد: در این همایش میزگرد‌های تخصصی در حوزه موتور توسط کارشناسان دانشگاهی، صنعتگران و متخصصان این حوزه برگزار می‌شود که در این میزگرد‌ها مهمترین چالش‌های مطرح موتور در کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

موسویان به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این همایش اشاره کرده و افزود: دهمین نمایشگاه موتور تهران (Tehran Engine Expo) نمایشگاهی است که در حاشیه این همایش در محل برگزاری آن در شرکت ساپکو برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در این همایش قطعه سازان مختلف اعم از داخلی و خارجی در حوزه موتور و پژوهشگران و صنعتگران حضور دارند و با توجه به استقبالی که در دوره‌های قبل از این همایش شد امسال نیز پیش بینی می‌کنیم که بیش از ۹۰۰ نفر از کارشناسان و صاحبنظران در این حوزه در این همایش و نمایشگاه آن حضور داشته باشند.

همچنین چندین سخنران خارجی نیز از کشور‌هایی نظیر انگلستان و چین در خصوص دستاورد‌های علمی دنیا در حوزه موتور‌های درونسوز دستاورد‌های علمی خود را ارائه می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه این انجمن هیچ وابستگی به هیچ یک از سازمان‌ها و شرکت‌های خودروسازی ندارد تاکید کرد: این همایش یک برنامه کاملا علمی-تخصصی است که برای تبادل نظر و افزایش توان علمی متخصصان و تولید کنندگان در داخل کشور برگزار می‌شود.

سیزدهمین همایش بین المللی موتور‌های درونسوز و نفت از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت https://www.iranengine.com/ مراجعه نمایند.

دکمه بازگشت به بالا