عمومی

ترس بایدن و پشت پرده تصمیم اخیر آمریکا در شورای امنیت!

صهیونیست‌ها به بایدن هشدار داده‌اند هرگونه عقب‌نشینی کاخ سفید از رویکرد کنونی، منجر به افشای حقایقی از جمله شیوه میدان‌داری سبعانه بایدن و همراهانش در جنگ غزه و پرده‌برداری از مشاوره‌های پرهزینه و غلط پنتاگون و سنتکام به صهیونیست‌ها خواهد شد.

به گزارش نازک نارنجی، تحولات اخیر در عرصه جهانی که غالبا معطوف به جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین است، به روشنی حکایت از آن دارد که «جو بایدن» و «بنیامین نتانیاهو» تبدیل به بازندگان اصلی جنگ غزه شده‌اند.

اقدام وقیحانه اخیر دولت آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس در نوار غزه که به واسطه استناد دبیرکل سازمان ملل متحد به ماده ۹۹ منشور ملل صادر شده بود، بار دیگر منجر به خشم افکار عمومی دنیا و حتی رویگردانی بخش مهمی از رای دهندگان آمریکایی از دموکرات‌ها و بایدن شده است.

طی روزهای گذشته، برخی اعضای ارشد وزارت خارجه آمریکا و برخی سناتورهای دموکرات نظیر «برنی سندرز» و «الیزابت وارن»، در ملاقات‌های پنهان و بعضا مواضع آشکار خود، نسبت به استمرار رویکرد کاخ سفید در جنگ غزه و تاثیر آن بر شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ هشدار داده‌اند.

هم‌زمان روزنامه وال استریت ژورنال از تنش میان جو بایدن و بنیامین نتانیاهو به دلیل اختلاف نظر آن‌ها در مورد روند حمله به غزه گزارش داده و روزنامه آمریکایی پولیتیکو نیز مدعی شده؛ بایدن دستور تمهید مقدمات برای ممنوعیت صدور روادید و اعمال تحریم‌هایی علیه شهرک نشینان افراطی صهیونیست را صادر کرده است!

در چنین شرایطی، در بررسی رفتار اخیر دولت آمریکا نباید تنها به راهبرد همیشگی حمایت واشینگتن از صهیونست‌ها اکتفا کرد. در این میان عامل مهم دیگری وجود دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

واقعیت امر آن است که سایه تهدیدات آیپک و نتانیاهو بر سر رئیس جمهور آمریکا کماکان سنگینی می‌کند. دلیل این تهدید نیز مربوط به طراحی اولیه جنگ غزه از سوی دولت بایدن است.

پس از وقوع عملیات طوفان الاقصی، کاخ سفید، پنتاگون و سنتکام طراحی و مدیریت جنگ غزه را بر عهده گرفته و حتی از تل‌آویو خواستند تا کنترل میدان را نیز به واشینگتن بسپارد.

حضور هزاران تفنگ‌دار آمریکایی در سواحل غزه و صدها نظامی ارشد پنتاگون در اتاق عملیات جنگ غزه بیانگر نقش پررنگ و محوری آمریکا در نسل‌کشی مردم غزه بوده است.

به عبارت بهتر؛ در اینجا نه تنها شاهد ادغام توان نظامی آمریکا و اسرائیل، بلکه شاهد تسلط مدیریت میدانی ایالات متحده بر صحنه رقت‌بار نسل‌کشی و جنایت در غزه بودیم.

محاسبه بایدن و همراهانش نیز مانند محاسبات محیطی و میدانی صهیونیست‌ها، بر مبنای نابودی سریع حماس و اشغال کامل غزه شکل گرفته بود و واشینگتن و تل‌آویو هرگز تصور فرسایشی شدن نبرد و عدم رسیدن به اهداف اعلامی خود در جنگ غزه را نمی‌کردند اما این اتفاق به واسطه مقاومت قهرمانانه و هوشمندانه ساکنان غزه و رزمندگان حماس رخ داد.

در چنین شرایطی صهیونیست‌ها به بایدن هشدار داده‌اند که با وجود شکست سنگین مشترک آمریکا و اسرائیل در نوار غزه، هرگونه عقب‌نشینی کاخ سفید از رویکرد کنونی، منجر به افشای حقایقی از جمله شیوه میدان‌داری سبعانه بایدن و همراهانش در جنگ غزه و پرده‌برداری از مشاوره‌های پرهزینه و غلط پنتاگون و سنتکام به صهیونیست‌ها خواهد شد.

بدیهی است که این اسناد قرار نیست تا زمانی طولانی پنهان بمانند و به زودی تبدیل به شواهد و مصادیق شکست مطلق مشترک واشینگتن و تل‌آویو در نوار غزه خواهد شد.

با این تفاسیر؛ بایدن نیز باید مانند نتانیاهو، خود را برای ورود به زباله‌دان تاریخ آماده کند، سرنوشتی که در انتظار جانشینان دو جلاد آمریکایی و صهیونیستی نیز خواهد بود.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا