ورزشی

زارع و میرزازاده در لیست برترین آزاد و فرنگی کاران سال جهان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، در حالی که به پایان سال ۲۰۲۳ میلادی نزدیک می‌شویم، اتحادیه جهانی کشتی به دنبال انتخاب برترین کشتی گیران جهان است. بر این اساس در کشتی آزاد امیرحسین زارع قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد جهان و در کشتی فرنگی امین میرزازاده قهرمان سنگین وزن کشتی فرنگی جهان که مدال طلای بازی‌های آسیایی را نیز در کارنامه خود دارند، کاندید بهترین کشتی گیران جهان هستند.

اتحادیه جهانی کشتی در هر رشته ۵ نفر را کاندید دریافت جایزه بهترین کشتی گیر سال کرده که اسامی آنها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۶۵ کیلوگرم: اسماعیل موسوکایف (مولداوی)
۷۴ کیلوگرم: زائوربک سیداکوف (روسیه)
۸۶ کیلوگرم: دیوید تیلور (آمریکا)
۹۷ کیلوگرم: احمد تاج الدین اف (بحرین)
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (ایران)

کشتی فرنگی:
۶۰ کیلوگرم: ژولومان شارشنبکوف (قرقیزستان)
۶۳ کیلوگرم: لری ابولادزه (گرجستان)
۶۷ کیلوگرم: لوئیس اورتا سانچز (کوبا)
۷۷ کیلوگرم: آکژول محموداف (قرقیزستان)
۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده (ایران)

پایان آذرماه زمان اعلام اسامی برترین کشتی گیران جهان از سوی اتحادیه جهانی کشتی خواهد بود. البته اتحادیه جهانی به جز انتخاب بهترین کشتی گیران سال، بهترین کشتی گیران سال در هر وزن را معرفی می‌کند که سال گذشته به نفرات اول تا سوم هر وزن به ترتیب ۵، ۳ و ۲ هزار دلار جایزه نقدی اهدا کرده است. این برای اولین بار در تاریخ کشتی ایران است که دو سنگین وزن کشورمان در رشته‌های آزاد و فرنگی با کسب مدال طلا در رقابت‌های جهانی در قله‌ی کشتی جهان ایستاده‌اند.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا