ورزشی

حمایت معاون پیشین وزارت ورزش از حکمیت ملی ورزش در ایران  – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، راه اندازی مرکز حکمیت و داوری ورزش یکی از موضوعات مطرح در مجمع امروز کمیته ملی المپیک بود که با واکنش و مخالفت برخی اعضای مجمع مواجه شد طوریکه از دستور کار خارج شد.

مهدی علی نژاد معاون پیشین وزارت ورزش در پایان مجمع گفت: اختلاف نظر عجیب نیست و همیشه وجود دارد. در مورد این مسئله هم سوتفاهم هایی وجود دارد. کلیت موضوع خوب است اما باید پخته تر می‌شد.

وی ادامه داد: حتی اعضای هیات اجرایی هم در جریان موضوع نبودند. کل ایده خوب بود، بحث حکمیت ملی را در ایران نداریم و به همین دلیل در مورد موضوعات داخلی به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت برده می شود، مانند پرسپولیس و استقلال که شکایت های شان را به CAS می برند.

علی نژاد تاکید کرد: خسروی وفا برای خارج کردن موضوع از دستور کار تصمیم درستی گرفت.

وی همچنین در مورد بسته های حمایتی کمیته ملی المپیک از ورزشکاران شانس مدال در بازی های المپیک گفت: اعتقاد دارم اساسا وقتی ورزشکاری را شانس طلا تلقی می کنیم به او استرس وارد می کنیم و وقتی بگوئیم شانس برنز هستی او را بی انگیزه می کنیم. این موضوع خیلی مناسبت نیست. حتی عدم یکسان بودن برای برخی رشته ها مانند کشتی خیلی مناسب نیست.

علی نژاد همچنین در مورد نگاه تشویقی و تنبیهی در تخصیص بودجه گفت: اقدام به جا و درستی است، در وزارت ورزش زمانی که من مسئولیت داشتم بودجه را بر اساس عملکرد سال قبل پرداخت کردیم. در کل کار درست و به جایی بود.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا