دستیار سابق بیل گیتس از موسس مایکروسافت پولدارتر می‌شود

دستیار سابق بیل گیتس ممکن است به زودی از موسس مایکروسافت و رئیس سابق خود در میزان ثروت، پیشی بگیرد.

به گزارش نازک نارنجی، دستیار سابق بیل گیتس در فهرست میلیاردرها صعود کرده و ممکن است به زودی از نظر ثروت خالص، از موسس مایکروسافت و رئیس سابق خود جلو بزند.

ثروت استیو بالمر در سال میلادی جاری، حدود ۲۹ میلیارد دلار افزایش یافته و به حدود ۱۱۵ میلیارد دلار رسیده و او را در رتبه پنجم فهرست میلیاردرهای بلومبرگ قرار داده است. ثروت بالمر اکنون تنها شش میلیارد دلار  کمتر از گیتس است که با ۱۲۱ میلیارد دلار، در رتبه چهارم قرار دارد. این فاصله تا سه ماه پیش، ۱۷ میلیارد دلار بود.

طبق داده‌های شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، بالمر، در حال حاضر از لری الیسون (۱۱۴ میلیارد دلار)، وارن بافت (۱۱۱ میلیارد دلار)، لری پیج (۱۱۰ میلیارد دلار)، مارک زاکربرگ (۱۰۸ میلیارد دلار) و سرگی برین (۱۰۵ میلیارد دلار)، پولدارتر است.

بالمر در سال ۱۹۸۰ به عنوان دستیار رئیس، به مایکروسافت پیوست اما بیشتر به عنوان یک مدیر تجاری عمل کرد تا یک دستیار شخصی. طبق گزارش فوربس، بالمر ابتدا در مورد حقوق پایه ۵۰ هزار دلاری به اضافه ۱۰ درصد رشد سودی که ایجاد می‌کرد مذاکره کرد، اما وقتی سهم او از رشد سود، بیش از حد افزایش یافت، موافقت کرد که آن را با سهام قابل توجهی مبادله کند.

مشاور مورد اعتماد گیتس، پیشرفت پیوسته‌ای داشت و در سال ۲۰۰۰ به سمت مدیرعاملی مایکروسافت ارتقاء یافت. اظهارات تنظیم شده نزد رگولاتوری نشان می‌دهد که او در سال ۲۰۱۴، با ۳۳۳ میلیون سهم معادل چهار درصد از سهام مایکروسافت، از سمت خود بازنشسته شد. طبق گزارش بلومبرگ، با فرض این که او بیشتر این سهام را حفظ کرده است و بر اساس قیمت سهام فعلی مایکروسافت، سهام او اکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. بالمر احتمالا در طول سال‌های گذشته، میلیاردها دلار سود سهام جمع‌ کرده است.

ثروت بالمر امسال تا حدی به دلیل رونق هوش مصنوعی و رشد ارزش سهام مایکروسافت، افزایش یافته است. سرمایه‌گذاری این غول نرم افزاری در شرکت OpenAI (سازنده چت جی‌پی‌تی) در بهار امسال، این امیدها را تقویت کرده است که مایکروسافت می‌تواند موقعیت برتر آلفابت (شرکت مادر گوگل) در جست‌وجوی اینترنتی را مختل کند و به رشد ۳۸ درصدی ارزش سهام مایکروسافت در ۱۰ ماه گذشته کمک کرد.

گفتنی است که بالمر مورد نامعمول در فهرست ۱۰ میلیاردر برتر جهان بلومبرگ است. ایلان ماسک، برنارد آرنو، جف بزوس و سایر میلیاردرهای بزرگ، ثروت خود را مدیون سهام شرکت‌هایی هستند که خودشان تاسیس کرده‌اند یا هنوز هم اداره می‌کنند اما بالمر، موسس مایکروسافت یا مدیرعامل فعلی این شرکت نیست.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اگر بالمر از نظر میزان ثروت، از بیل گیتش جلو بزند که ثروتش را متنوع کرده و مبالغ زیادی را به «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» و سایر خیریه‌ها اهدا کرده است، یک مورد واقعا نادر است که یک کارمند، از موسس شرکتش، ثروتمندتر می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا