بین الملل

وزیر دفاع آمریکا: حمله زمینی به غزه به دلیل تونل‌های حماس بسیار دشوار است

وزیر دفاع آمریکا با اذعان به دشورای حمله زمینی به غزه، اعلام کرد، حمله زمینی به غزه ممکن است به دلیل تونل‌های ساخته شده توسط حماس بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

به گزارش نازک نارنجی، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری «ABC» تصریحکرد، به هر کشور یا گروهی که می‌خواهد درگیری را گسترش دهد یا از آن منتفع شود توصیه می‌کنیم این کار را نکنند.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: «در صورت گسترش جنگ و درگیری، از اقدام نظامی دریغ نخواهیم کرد».

وی بار دیگر بر حمایت بی‌دریغ واشنگتن از تل‌آویو در جنگ غزه تأکید کرد و گفت: ما حق دفاع از خود را برای خود محفوظ می‌دانیم و در انجام اقدامات مناسب برای حفاظت از نیروهای خود تردید نخواهیم کرد.

وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد، «حمله زمینی به غزه ممکن است به دلیل تونل‌های ساخته شده توسط حماس دشوارتر باشد».

در همین راستا، «اسحاق بریک» سرلشکر ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی گفت: ورود به غزه اکنون یک دام است، تلفات سنگینی به جا خواهد ماند و این جنگ بسیار طولانی خواهد شد، باید به محاصره غزه و بمباران آن ادامه داد و پس از آن حمله زمینی را آغاز کرد.

از طرفی شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی از فشارهای بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی به منظور تعویق حمله زمینی به غزه خبر داد تا مذاکرات برای آزادی اسرا در غزه به نتیجه برسد.

«مارک ریغیو» مشاور ارشد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم جنگ غزه را «دشوار» خواند.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا