فرهنگ و هنر

از «معجون السلاطین» تا «کمدی گمنام» بر صحنه تئاتر تهران

پیش فروش بلیت نمایش «معجون السلاطین» و اختصاص بخشی از عواید فروش نمایش «کمدی گمنام» به هنرمندان بیمار از تازه‌ترین خبرهای تئاتر است.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از روابط عمومی، پیش‌فروش بلیت نمایش «معجون السلاطین» به کارگردانی سعید زارعی از ظهر امروز یکشنبه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ در سایت تیوال آغاز شد و این اثر نمایشی از ۱۲ آبان تا ۱۸ آذر در سالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: «پادشاه در آغوش مرگ‌ است و درباریان در جنگ؛ تا چه قسمت باشد و چه کس جانشین شود. سرنوشت این عوام را چه تعیین می‌کند، خون یا خرد؟»

عوامل این نمایش به شرح زیر هستند: نویسنده: پیام سعیدی، محمود خسروپرست، کارگردان: سعید زارعی، تهیه کننده: میثم احمدی، سرمایه‌گذار: صهبا خلدبرین، مجری طرح: عماد عامری بازیگران (به ترتیب ورود به صحنه): صادق برقعی، علی محمودی، نیما سیاری، رشاد معینی، عرفان محمدی، میثم نوروزی، علی حق‌پرست و محمد برهمنی، با همراهی کیا رکنی. گروه طراحی طراح صحنه: امیرحسین دوانی، طراح نور: علی کوزه‌گر، موسیقی: کیا رکنی، طراح گریم: فائزه سلطانی، طراح لباس: صبا معراجی گروه تولید و کارگردانی مدیر برنامه ریزی و اجرا: غزال فرخندی، دستیار کارگردان: یاسمین خلدبرین،  منشی صحنه: مریم بهمن‌پور، مدیر صحنه: مجتبی تنها، صحنه‌یاران: شهره جروند، فائزه حسینی، مدیر تولید: محمدرضا ولی‌زاده گروه تبلیغات و رسانه مدیر روابط عمومی: نغمه دانش آشتیانی،عکاس: کیارش مسیبی،گرافیک: محمد موحد،  ساخت تیزر: صادق کندری.

حمایت «کمدی گمنام» از هنرمندان بیمار

اجرای این نمایش از ششم آنلاین ماه در عمارت نوفل لوشاتو آغاز شده است و این اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی علی اصغری، تهیه کنندگی مشترک علیرضا ملاحسینی و علی مافی و آهنگسازی علی المعی هر شب ساعت ۲۱ روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: دو دوست قدیمی و هنرور سینما در سال‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷ گمان می‌کنند که ممنوع‌الکار شده‌اند و بدین سبب دست به هر کاری می‌زنند…

فرزادحسنی و حسین پورکریمی بازیگران نمایش «کمدی گمنام» هستند و این نمایش با صدای رضا کیانیان و احمد کاوری روی صحنه می‌رود و نوازندگان آن محمد وفایی، پارسا شرافتی و آوا افشین نژاد هستند.

بنا بر تصمیم گروه اجرایی نمایش «کمدی گمنام»، بخشی از عواید فروش این نمایش به هنرمندان بیمار تئاتر اختصاص پیدا می‌کند.

«ناکجاآباد» پیمان خازنی تماشایی شد

 کنسرت نمایش « ناکجاآباد » به نویسندگی محمود توسلیان و کارگردانی سپیده صباغ آذر ماه در سالن ملک روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی این نمایش، این اثر با نگاهی به انگاره‌های قصه‌های پریان در ادبیات عامیانه و با رویکردی امروزین تالیف شده است.

سپیده صباغ درباره شیوه اجرایی این کنسرت تئاتر توضیح داد: تلاش ما بر این است که با در کنار هم قراردادن مولفه‌هایی چون موسیقی، روایت، بازی، صدا، نور به زبانی برسیم که به باورهای مردم نزدیک شویم. در این اثر تعامل میان هنر نمایش و موسیقی همانند یک جاده‌ی دو طرفه است که هنرمندانش از هر دو سو بهره‌منداند.

در کنسرت- نمایش « ناکجاآباد» میثم اکبری، زهره فیروزی، هیوا سیفی زاده، محمد انشایی، اردوان عزیزی، آنیتا هراتی، ساجد رضوی، الهام کرمی، اویس سعیدیان ، مسعود داریوشی، فهیمدخت بابایی، مریم شایسته ، وحید سیف اللهی ، حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا