کمپین «آتش به پا کن»؛ برای مظلومان غزه شمع روشن کنید

برگزار کننده کمپین «آتش به پا کن» گفت: به دنبال اطلاع‌رسانی فجایع اسراییل در فلسطین و غزه بودیم و بهتر دیدیم با اطلاع‌رسانی مستقیم به مردم، جنایت‌های اسراییل دهان به دهان در جامعه منتشر شود.

علی پورمومن در گفت‌وگو با نازک نارنجی درباره برگزاری کمپین «آتش به پا کن» که به مدت سه شب در سه میدان اصلی شهر تهران برگزار شد، گفت: بعد از جنایت ارتش رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی غزه و به شهادت رسیدن ۱۰۰۰ نفر از کودکان دختر و پسر و زنان و دختران بستری در این بیمارستان که سه‌شنبه شب ۲۵ آنلاین ۱۴۰۲ اتفاق افتاد، به اتفاق جمعی از دوستان مستندساز تصمیم گرفتیم فیلمِ این جنایت را در سطح شهر تهران و در میادین اصلی شهر به نمایش بگذاریم تا مردم در جریان عمق فاجعه قرار بگیرند.

این کارگردان مستندساز ادامه داد: بعد از آن به سه گروه تقسیم شدیم و هر گروه با آوردن ال سی دی‌ها و تلویزیون‌های شخصی خود به یک میدان، فیلم جنایت غزه را پخش کردیم و با روشن کردن شمع در کنار تلویزیون، مردم را نسبت به این اقدام حساس کردیم و از مردم رهگذر خواستند با آنان همراهی و همدردی کنند. این کمپین از ۲۶ تا ۲۸ آنلاین در سه میدان ولی‌عصر، انقلاب و فلسطین و خیابان پیروزی برگزار شد.

وی ادامه داد: این اقدام ما موجب حساسیت و همراهی برخی شهروندان و رهگذران شد به همین دلیل جمعه ۲۸ آنلاین کمپین را با  ۲۰ تلویزیون و پخش ۲۰ کلیپ و فیلم از جنایات صهیونیست‌ها و روشن کردن شمع توسط مردم و رهگذران در سطح گسترده‌تری در خیابان پیروزی برگزار کردیم.

وی از ادامه یافتن کمپین «آتش به پا کن» در تهران و برپا کردن آن در سایر شهرها خبر داد و افزود: طبق تصمیم قرار است کمپین‌مان در میدان‌های ولی‌عصر و تجریش تهران ادامه داشته باشد.

این کارگردان مستندساز با بیان این ادعا که مردم از طریق صداوسیما کمتر در جریان فاجعه‌ای که صهیونیست‌ها در غزه به پا کردند، خبردار شدند دلیل ادامه یافتن کمپین «آتش به پا کن» را همین موضوع دانست و ادامه داد: با نگاهی کاملا فرهنگی به دنبال اطلاع‌رسانی درباره فجایع اسراییل در فلسطین و غزه هستیم تا مردم کشورمان این جنایت‌ها را دهان به دهان برای هم تعریف کنند.

این کارگردان مستندساز از برگزاری کمپین مذکور در سه شهر تبریز، یزد و مشهد در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا