ورزشی

عکس| جایگاه تیم ملی ایران در رنکینگ فیفا مشخص شد

فیفادی اکتبر نیز به پایان رسید و تیم‌های ملی فوتبال در مسابقات مختلف به میدان رفتند. شاگردان امیر قلعه‌نویی نیز با حضور در تورنمنت چهار جانبه اردن موفق شدند با غلبه بر میزبان، قطر را نیز شکست دهند و عنوان قهرمانی این پیکارها را از آن خود کنند.

قرار است که رنکینگ رسمی تیم‌های ملی طی روزهای آینده از سوی فدراسیون جهانی فوتبال اعلام شود، ولی از آنجایی که فیفا ساز و کار ثابتی برای تعیین رتبه کشورها دارد، در نتیجه می‌توان پیش از اعلام رسمی این رتبه‌بندی نیز جایگاه تیم‌ها را پس از فیفا دی اخیر مشخص کرد.

تیم ملی ایران با غلبه بر تیم‌های اردن و قطر توانست در مجموع 6.02 امتیاز مثبت کسب کند و شمار امتیازات خود را به عدد 1567 برساند. با این حال، جایگاه شاگردان قلعه‌نویی در رنکینگ جهانی دست نخورده باقی ماند و ایران در رتبه 21 جهان و دوم آسیا باقی ماند.

1942102

اما ژاپن که یکی از رقبای اصلی و مهم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود، در این فیفا دی تیم‌های ملی کانادا و تونس را شکست داد و 7.79 امتیاز مثبت دیگر دشت کرد و به مرز 1613 امتیاز رسید تا اختلاف سامورایی‌ها با ایران به عدد 46 برسد.

کره جنوبی نیز که موفق شد تونس و ویتنام را شکست دهد، به امتیاز 1540 رسید تا همچنان در فاصله نزدیکی از ایران قرار داشته باشد. آنها با دو پله صعود در جایگاه 24 جهان و سوم آسیا ایستاده‌اند. استرالیا و عربستان نیز در رنکینگ آسیایی چهار و پنجم هستند.

در رتبه‌بندی جهانی نیز آرژانتین و فرانسه همچنان با فاصله اندک و 2 امتیازی از یکدیگر شانه به شانه هم پیش می‌روند. در میان 10 تیم برتر دنیا، کرواسی عملکرد ضعیفی داشت و با چهار پله نزول به رتبه دهم دنیا سقوط کرد. پرتغال و اسپانیا نیز هر کدام 2 پله صعود داشتند.

1942103

توقف عجیب برزیل برابر ونزوئلا باعث شد تا 25 امتیاز از سلسائو کسر شود و آنها ممکن است حتی رتبه سوم را از دست بدهند، چرا که فقط پنج امتیاز با انگلیس فاصله دارند. ضمن اینکه سقوط آلمان به جایگاه شانزدهم دنیا از جمله اتفاقات مهم رنکینگ اخیر است.

رتبه‌بندی 10 تیم برتر دنیا بدین صورت است:
آرژانتین، فرانسه، برزیل، انگلیس، بلژیک، پرتغال، هلند، اسپانیا، ایتالیا، کرواسی

257 251

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا