عمومی

نذر اهدا خون، نذر نجات جان هم نوع خود

مشاور مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: پویش اهدا نذر خون که از آغاز ماه محرم شروع شده تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

نذر اهدا خون، نذر نجات جان هم نوع خودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، علیرضا منخیان بیان کرد:  طبق رسم هر ساله با شروع ماه محرم و صفر مردم نذر‌های مختلفی دارند که یکی از آن‌ها نذر خون و نجات جان هم‌نوع است است و در همین راستا اداره کل انتقال خون استان بوشهر نیز پویش نذر خون را در این دو ماه اجرا می‌کند.

 

وی افزود: به‌طور معمول در ماه‌های محرم و صفر اهدا خون افزایش پیدا می‌کند که نشان دهنده‌ی اوج نوع دوستی مردم و همدلی آن‌ها با بیماران نیازمند به اهدا خون است.

 

مشاور مدیرکل انتقال خون استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به این‌که بیماران نیازمند به خون از همه گروه‌های خونی هستند، بنابراین نیاز ما به همه‌ی گروه‌های خونی است، اما به گروه‌های خونی منفی نیاز بیشتری داریم، بنابراین از کسانی که دارای گروه خونی منفی هستند تقاضا داریم که به مراکز انتقال خون بوشهر، گناوه، کنگان، برازجان و دیلم مراجعه کرده و اهدا خون داشته باشند.

 

وی در خصوص ساعت کار مراکز انتقال خون گفت: در شب‌های خاص مثل تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی، مردم می‌توانند از ساعت ۸  تا ۱۲ شب برای اهدا خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند، اما در سایر روز‌های کاری این مراکز از ۸ صبح تا ۱۳ و همچنین ۱۶ تا ۱۹:۳۰ در خدمت مراجعه کنندگان هستند.

 

منخیان یادآور شد: پویش اهدا نذر خون که از آغاز ماه محرم شروع شده تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

 

دکمه بازگشت به بالا