عمومی

جزئیات پیاده روی جاماندگان تشریح شد/پیشنهادبرادرخواندگی ری وکربلا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید محسن محمودی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: میلیون‌ها نفر از مردم عزیز ما در پیاده روی اربعین در کربلا شرکت کرده اند و از این فیض بزرگ بهره مند شده اند.

محمودی افزود: دهها میلیون ایرانی دوستدار اهل بیت علیهم السلام که توفیق حضور در بهشت روی زمین را نداشتند همگام با زائران اربعین در مراسم باشکوه پیاده روی جاماندگان اربعین شرکت می‌کنند، که این مراسم در تهران و سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته قریب چهار میلیون نفر در مراسم تهران شرکت کرده اند گفت: امسال شاهد حضور باشکوه‌تر مردم انقلابی تهران در این مراسم خواهیم بود که مسیر اصلی این مراسم ساعت ۶ صبح از میدان امام حسین علیه السلام بسوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام به طول ۱۵ کیلومتر خواهد بود.

معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: همچنین مردم دشت ورامین از مسجد جامع قرچک باطی ۱۵ کیلومتر خود را به حرم حضرت عبدالعظیم علیه السلام خواهند رساند و از مسیرهای دیگر نیز از مناطق تهران سیل خروشان جمعیت به مسیر اصلی ملحق خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: فردا هزاران موکب، ایستگاه صلواتی و فرهنگی پذیرای زائران خواهد بود.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران گفت: نظر به هتک حرمت قرآن کریم طی ماه‌های اخیر یوی از برنامه‌های محوری فردا محکومیت هتک حرمت قرآن کریم خواهد بود و همزمان با اذان ظهر نمازهای جماعت برپا می‌شود.

وی از مردم خوب و ولایی ری درخواست کرد همچون مردم کربلا با باز کردن درب منازل خود پذیرای زائران اربعین باشند و کسانی که وسیله نقلیه دارند جهت ایاب و ذهاب صلواتی زائران را یاری کنند.

محمودی با اشاره به اینکه ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) به مانند زیارت سید الشهدا (ع) ذکر شده به مسئولان و تولیت معظم این حرم در ری پیشنهاد کرد با مسئولان و تولیت شهر کربلا تفاهم نامه برادر خواندگی را امضا کنند و پیوند این دو شهر به ویژه در بعد زیارتی را تقویت سازند.

این مسئول تبلیغی افزود: فردا سراسر ایران اسلامی در مراکز استان‌ها و بسیاری از شهرستان‌ها مراسم پیاده روی اربعین حسینی به سوی امامزاده‌ها و اماکن متبرکه برگزار خواهد شد و یقیناً فردا ده‌ها میلیون ایرانی ولایتمداری و پیوند عمیق خود با خاندان عصمت و طهارت را به نمایش خواهند گذاشت.

وی گفت: این مراسم کاملاً وجهه مردمی داشته و توسط خود مردم اداره می‌شود و دستگاه‌ها و نهادها در خدمت مردم عزیز هستند.

دکمه بازگشت به بالا