بین الملل

لهستان: رزمایش «امنیت جمعی» در بلاروس، تلاشی برای فشار بر ناتو است

دبیر کمیته دفاعی و امنیتی دولت لهستان اعلام کرد که هدف از رزمایش قریب‌الوقوع «برادری رزمی- ۲۰۲۳» سازمان پیمان امنیت جمعی در بلاروس، نشان دادن قدرت به ناتو است.

به گزارش نازک نارنجی، «زبیگنیو هافمن» دبیر کمیته دفاعی و امنیتی دولت لهستان گفت که رزمایش‌های عملیاتی-استراتژیک مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی «برادری رزمی – ۲۰۲۳» در بلاروس با هدف فشار به ناتو و به رخ کشیدن قدرت خود برگزار می‌شود.

هافمن در گفت‌وگو با رادیو لهستان تصریح کرد: انتظار می‌رود در طول تمرین‌ها، عملیات شبیه‌سازی امدادرسانی در صورت آلودگی رادیواکتیو انجام شود که این در راستای سیاست فشار بر جناح شرقی ناتو (شرق اروپا)، غرب و لهستان است.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس که کشورش میزبان این رزمایش‌ خواهد بود، خواستار «عدم تشنج اوضاع» به دلیل برگزاری این رزمایش شد و گفت که این رزمایش‌ شامل هیچ بخش رزمی نمی‌شوند، بلکه بر روی «کارهای مرکز فرماندهی، تاکتیک‌ها و استراتژی برای آینده» تمرکز خواهد کرد.

این رزمایش قرار است با حضور نیروهای روسیه، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان از اول تا ششم سپتامبر در بلاروس برگزار شود.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا